Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

DEVA Partisi Sur İlçe Teşkilatı 1. Yaşını kutladı

Diyarbakır - 27 Eylül 2021 18:04 A A

Demokrasi ve Atılım Partisi Diyarbakır Sur İlçe Teşkilatı kuruluşunun birinci yıl münasebetiyle partililerle kutlama yaptı.

Tarihi Kervan Saray otelinde düzenlenen birinci yaş kutlamasına Deva Partisi Diyarbakır İl Başkanı Cihan Ülsen, Güçlü Sanayiciler İş Adamları Derneği başkanı Mervettin Tosunlu, İlçe başkanlarının yanı sıra partililer ve davetliler katıldı.

Birinci Yaş kutlamasının açılış konuşmasını gerçekleştiren Deva Partisi Sur İlçe başkanı Sadrettin Tosunlu, partilerinin ayrıştırmadan, ötekileştirmeden herkese kucak açtığını söyledi.

Bugün; Demokrasi ve atılım için, Adalet için, Eşitlik için, Özgürlük için, Refah dolu bir ülke için, yola çıkalı Sur İlçe Teşkilatının bir yılı dolduğunu anımsatarak, “Genel Başkanımız Ali BABACAN liderliğinde Ülkemizin vatandaşlarımıza yakışmayan bir şekilde kötü yönetilmesi nedeniyle 18 ay önce kurulan partimiz tüm Türkiye’ye umut oldu. Merkezinde sadece insan ve insan onuru olan bu partide yer almaktan her zaman onur duydum. . Bu ülkede yaşayan tek bir insanın dahi adaletsizliği, yoksulluğu, hak etmediğine inandığımız için buradayız. Biz bu ülkede yaşayan tek bir insanın dahi yalnız kalmaması ve geride olmaması için buradayız. Kürt’üyle, Türküyle, Lazıyla, Zazasıyla, Arap’ıyla, Alevi’siyle, hep birlikte bir aradayız. Biz Demokrasi Ve Atılım Partisi olarak; “Borcumu ödeyemiyorum” diyen, “Ne yapacağımızı şaşırdık” diyen çaresiz esnafımızın yanındayız. Artan maliyetlerle boğuşan, kendi haline terk edilen, fedakâr çiftçimizin yanındayız. Bunca yıl çalışmasına rağmen, yoksulluğa ve haksızlığa mahkûm edilen emeklimizin yanındayız. Her gün ölüm korkusuyla yaşayan, çığlığını tüm dünyaya duyurmaya çalışan kadınların yanındayız. Ayrımcılığa uğrayan, kendisini ikinci sınıf hisseden, hor görülen tüm insanlarımızın yanındayız. Senelerce okuyup, yazılı sınavlarda yüksek not almasına rağmen, mülakatlarda haksızlığa uğrayan gençlerimizin yanındayız. Yargının beraat kararına rağmen hakkı iade edilmeyen, zulme uğrayan binlerce KHK’lının yanındayız. Üretim yapan, yatırım yapan, ekonomimize can katan; ama yaşadığı sorunları kısık sesle konuşmak zorunda kalan, mülküne el konulma endişesiyle yaşayan sanayicimizin, girişimcimizin yanındayız. İradesi tanınmayan, kayyumlarla yönetilen, seçimlerde kullandığı oyu gasp edilen vatandaşımızın yanındayız. Anadilini konuştuğu için susturulan halkımızın yanındayız. 2016 Sur olaylarında yaşanan çatışmalı süreçte, yaşamını yitiren evladının cesetti kokmasın diye günlerce buzdolabında saklayan annenin, evlerinden barklarından olan ailelerin yanındayız.  Kısacası biz DEVA Partisi olarak tüm halkımızın yanındayız” dedi.

ÜLSEN: “DEVA BİRLİK VE BERABERLİĞİN SEMBOLÜDÜR”

DEVA Partisi Diyarbakır İl Başkanı Avukat Cihan Ülsen ise, Deva Partisinin bir parti olmadığını, birlik ve beraberliğin sembolü olduğunu belirterek, “Ülkenin içerisinde bulunduğu bu zorlu süreçte yeni, dinamik kadrolarla yolla çıktık. Bizler eğitimdeki, hak, hukuk, adalet ve fırsat eşitliğindeki sorunu ortadan kaldıracağız. Kürt sorunun çözümü noktasında çözüm odaklıyız ve bu sorunun parlamentoda çözüleceğine inana bir partiyiz. Ötekileştirmenin olmadığı bir ülke hayali ile çalışmalarımızı yürütmekteyiz” diye konuştu.

Yapılan konuşmalardan sonra Deva Partisi Diyarbakır Sur İlçe teşkilatının kuruluş yıl dönümü pastası Güçlü Sanayici İş adamları dernek Başkanı Mervettin Tosunlu, İl Başkanı Cihan Ülsen ve Sur İlçe Başkanı Sadrettin Tosunlu tarafından kesildi.

Bu haber 496 kez okundu.
Diyarbakır - 18:04 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.