21° Açık
  • EURO 6.21
  • DOLAR 5.58

DİSKİ ‘Hevsel’ için harekete geçti

Bağlar - 20 Nisan 2019 12:41 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine bağlı Diski Genel Müdürlüğü, Hevsel’e lağım sularının akması ile ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı.

DİSKİ Genel Müdür vekili M. Zeki Kantarci imzalı yazılı açıklamada, “DİSKİ Genel Müdürlüğü olarak öteden beri kentimizin tarih, kültür ve ekolojik doğasına yönelik politikalar çerçevesinde hizmet üretmekteyiz. Ancak son zamanlarda kentimizde olağandışı iklim koşullarının yol açtığı sorunları ivedilikle çözmek için bir çaba içerisindeyiz.

Habere konu olan bölgede meydana gelen olaylar hakkında özetle bir bilgi vermek gerekirse; Karaçalı, Yiğitçavuş mahaleleri, Silvan yolu Polis Meslek Eğitim Merkezi ve Dicle Üniversitesi’nin bulunduğu bölgenin atıksularını toplayan 800 mm çaplı bir kolektör hattımız mevcuttur. Bu hattımız, üniversite köprüsünün sol tarafındaki konsol üzerinde inşa edilmiş çelik kafes içerisinden geçmektedir ve üzerinde bir adet rögar yer almaktadır.

Söz konusu sorun bu kolektör hattımızda meydana gelmiştir. Son zamanlarda bölgemizde yaşanan kuvvetli sağanak yağışlardan kaynaklı olarak kolektör hattımızda maksimum doluluk oranın aşılmış, netice itibariyle taşma meydana gelmiştir. Bahse konu sorunun çözüme kavuşması için ekiplerimiz ivedilikle müdahale etmiştir.  Ayrıca adı geçen hattın böylesi durumlarda daha rahat çalışması ve benzer sorunların bir daha yaşanmaması için by-pass hattının imalatına çok yakın bir süre içerisinde başlanacaktır” denildi.

Bu haber 477 kez okundu.
Bağlar - 12:41 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.