10° Açık
  • EURO 6.40
  • DOLAR 5.79

‘Diyarbakır firmaları, Kürt Bölgesi imarı için hazır’

Bölge - 26 Haziran 2019 18:49 A A

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Erbil kentinde Uluslararası İnşaat ve Elektrik Endüstri Fuarı, bugün görkemli bir törenle hizmete açıldı. Sadece Diyarbakır OSB’den yaklaşık 25 firmanın katıldığı fuara Türkiye’den 100 civarında firma katıldı. Fuar açılışına katılan Diyarbakır Organize Sanayi Bögesi Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Odabaşı, Erbil başta olmak üzere Kürt Bölgesel Yönetimi’nin imarı için Diyarbakır firmalarının hazır olduğunu söyledi.

 Bugün başlayan ve 29 Haziran tarihine kadar sürecek olan Erbil Uluslararası İnşaat ve Elektrik Endüstri Fuarının ilk gününde, Diyarbakır firmalarına ilginin oldukça fazla olduğu görüldü. Açılışa katılan Irak, ve Kürt Bölgesel Yönetimi’nden üst düzey yöneticilerle Irak Türkmen Cephesi Erbil Milletvekili Aydın Maruf katılırken, Türkiye’nin Erbil Konsolosu Hakan Karaçay, Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Odabaşı, Erbil Valisi Nevzat Hadi ile Türkiye ve onlarca ülkeden iş insanı ile fabrika temsilcileri katıldı.

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nde Neçirvan Berzani’nin hükümeti kurması için görevi Mesrur Barzani’ye vermesi, ekonomik anlamda hem Kürt Bölgesi’nde hem de Türkiye başta olmak üzere bir çok ülkede iş insanlarını rahatlattı. DAİŞ ile çatışma sonrası tahrip olan kent, kasaba ve altyapının yeniden onarımı için hazırlıkların yapıldığı Erbil’de, iş insanları Kürt yetkililer ile görüşerek, çeşitli bağlantılar kuruyor.

Fuarın açılışında hem Bağdat temsilcisi hem de Kürt Bölgesel Yönetimi yöneticileriyle fuarı dolaşan Diyarbakır OSB Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Odabaşı, sadece Diyarbakır’dan 25 firmanın katılım sağladığını belirterek, “OSB alanında faaliyet yürüten firmalarımız kendileri için hazırladığımız standlarda yerlerini alarak, ziyaretçilere ürünlerini başarı ile tantımaya çalışacak. OSB olarak uzman ekibimizle bölgemizde faaliyet gösteren firmalara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bugün firmalarımızı temsilen Erbil’deyiz ve hem Irak hem de Kürt Bölgesel Yönetimi yetkilileriyle çeşitli görüşmeler yaptık” dedi.

Diyarbakır OSB Yönetim Kurulu Aziz Odabaşı açılış sonrası hem Irak hem de Kürt Bölgesel Yönetimi yetkilileriyle birlikte standları dolaştı. Odabaşı, Diyarbakır OSB standına gelen konuk yetkililere firmalar ve faaliyet alanları ile ilgili detaylı bilgi verdikten sonra firmalara ait standları tek tek dolaştı.

 Bugün açılışı yapılan fuar, 29 Haziran tarihine kadar açık kalacak.

Bu haber 1099 kez okundu.
Bölge - 18:49 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.