28° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır kent merkezinin Halihazır Haritası güncelliyor

Diyarbakır - 24 Nisan 2021 15:29 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, güncelliğini yitirmiş olan 4 merkez ilçenin Hâlihazır Haritasını yenilemek için çalışma başlattı.

İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı, en son İller Bankası tarafından 2006’da yapılan, 2008’de onaylanan Diyarbakır il sınırlarını kapsayan ve güncelliğini yitirip kullanılmayacak hale gelen Halihazır Haritalarını yenilemek üzere çalışmalarına başladı.

26 Nisan’da başlayacak olan çalışmada Bağlar, Kayapınar, Sur ve Yenişehir ilçelerinin Halihazır Haritaları güncellenecek.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, yetki alanında bulunan, meskun ve gayrimeskun alan içerisinde, Fotogrametrik Yöntem ile 1/1000 ve 1/5000 Ölçekli Halihazır Harita ve Ortofoto Üretim İşi tamamlandığında yapılacak olan iş ve işlemlere sağlıklı altlık oluşturacak. Ayrıca, bu yöntem sayesinde Diyarbakır’ın uçaktan yeni fotoğrafları çekilmiş olacak.

Bu haber 746 kez okundu.
Diyarbakır - 15:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.