-3° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır koronada ilk 5’ten çıktı

Diyarbakır - 7 Eylül 2020 19:29 A A

Normalleşme sonrası vaka artışında pik’i yaşayan Diyarbakır 4 ay sonra ilk 5’ten çıktı.

Türkiye geneli koronavirüs ölümleri ve vaka arştı devam ederken, vaka oranının en çok arttığı iller arasında bulunan Diyarbakır 4 ay sonra ilk beşten çıktı.

Vaka artışı ve ölümlerin yoğun olarak yaşandığı Diyarbakır’da önlem ve uyarılar sonuç vermeye başladı. Günde ortalama 1200 testin yapıldığı Diyarbakır’da bir hafta öncesine kadar bu testlerin ortalama 500 ile 600’ü pozitif çıkarken, son bir haftada yapılan testlerin 300 ile 350 kadar geriledi.

BAKAN KOCA İLK 5’TE BULUNAN İLLERİ AÇIKLADI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın dün yaptığı paylaşımda, “Son hafta günlük hasta sayısı en çok artan illerimiz; Van, Karaman, Erzincan, Çankırı ve Kayseri. Ağır hasta sayısı en çok olan illerimiz; İstanbul, Ankara, Konya, Erzurum ve Yozgat. Tedbirlere birlikte uyarak başarılı olabiliriz. Birlikte tedbirli olalım” ifadelerini kullandı.

BAZI ETKİNLİKLER SINIRLANDIRILMIŞTI

Diyarbakır Valiliği, vaka artışının önüne geçmek için sünnet, kına, nişan gibi etkinlikleri yasaklamıştı. Düğünler de bir saatle sınırlandırmıştı. Ayrıca düğünlerde polis veya zabıta bulunması zorunluluğu getirilirken, kentteki STK’lar da ev ve işyerlerini gezerek vatandaşı bilinçlendirmeye devam ediyor.

Bu haber 810 kez okundu.
Diyarbakır - 19:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.