20° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır Memur-Sen’den, Zonguldak Valisi’ne sert tepki!

Diyarbakır - 18 Nisan 2020 21:10 A A

Memur-Sen Diyarbakır İl Temsilcisi ve Sağlık-Sen Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu, Zonguldaklı sağlık çalışanlarına destek çıktı. Zonguldak Valisi’nin sağlık çalışanlarını suçlayan açıklamalarının bütün Türkiye’deki sağlık çalışanlarını üzdüğünü belirten Ensarioğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Sağlık Bakanımızın sağlık çalışanlarını ayakta alkışladığı bu süreçte bu konuşmayı doğru bulmuyorum. Gecesini gündüzüne katan sağlık çalışanlarımızın bu tür söylemlerini hak etmediğini düşünüyorum” dedi.

Memur-Sen Diyarbakır İl Temsilcisi ve Sağlık Sen Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu, Zonguldak Valisi Vali Erdoğan Bektaş’ın sağlık çalışanlarına yönelik sarf ettiği, “Her türlü tedbiri alınmasına rağmen maalesef sağlıkçılarımız kendilerini koruyamadılar. Tüm arkadaşlarımızı uyardık. Bu bizim faturamızı ağırlaştıran olay oldu. Normalde sağlıkçılarımızın bize götürdüğü yük olmasaydı bugün belki de geri dönüşü konuşuyor olacaktık” sözlerini değerlendirdi.

Ensarioğlu, yaptığı açıklamada, Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş’ın, Türkiye’nin dört bir yanında herkes tarafından alkışlanan ve takdire şayan görülen sağlık çalışanlarına yönelik konuşmasının tüm Türkiye’deki sağlık çalışanlarını derinden üzdüğünü söyledi.

“ZONGULDAK VALİSİ’NİN SÖZLERİNİ DOĞRU BULMUYORUM”

Gecesini gündüzüne katan sağlık çalışanlarının bu tür söylemlerini hak etmediğini düşündüğüne işaret eden Ensarioğlu, şöyle dedi:

Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Sayın Sağlık Bakanımızın sağlık çalışanlarını ayakta alkışladığı bir dönemde bu konuşmayı doğru bulmuyorum. Sayın Valimiz ve oradaki hazurun eğer sağlıklı bir ortamda bu konuşmayı yapıyorsa bilmelidirler ki sağlık çalışanlarının verdiği çalışma sonucunda olmuştur. Bugün kendi sağlığını hiçe sayıp halkın sağlığını adeta kendini siper eden sağlık çalışanlarına bu sözlerin, konuşmaların doğru olmadığını düşünüyorum.

“SAĞLIK ÇALIŞANLARI OLARAK KORONAVİRÜS İLE MÜCADELEDE ÖN SAFLARDA YER ALIYORUZ”

Biz sağlık çalışanları olarak her zaman olduğu gibi koronavirüs ile mücadelede en ön safta yer alıyoruz, mücadelemizi sonuna kadar devam ettiriyoruz. Hiç kimse bizi bu mücadeleden geri koyamaz. Biz inancımız ve kutsal dediğimiz görev doğrultusunda her zaman olduğu gibi hizmetimize devam edeceğiz.

”ALKIŞI DA TAKDİRİ DE HAK EDİYORUZ”

Evet, alkışı da hak ediyoruz, takdiri de hak ediyoruz. Çünkü yaptığımız hizmet kutsal bir hizmettir. Halkımızın sağlığı için her zaman olduğu gibi yine görevimizin başındayız, görevimizi en iyi şekilde ifa etmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu noktada Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Sağlık Bakanımızın sağlık çalışanlarına karşı olan hassasiyetinden dolayı tekrar tekrar teşekkür ediyoruz”

Sait BAYRAM’ın Haberi

Bu haber 1714 kez okundu.
Diyarbakır - 21:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.