35° Az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Diyarbakır, Travel Turkey İzmir Fuarında tanıtılıyor

Diyarbakır - 6 Aralık 2018 15:40 A A

Diyarbakır’ın partner il olarak katıldığı Travel Turkey İzmir Fuarın açılışı gerçekleştirilen törenle yapıldı. Fuar’a Kayapınar Belediyesi’ne ait folklor ekibinin İzmirliler tarafından yoğun ilgi gördüğü gözlendi. 

İzmir Fuar Merkezinde yapılan ve turizm sektörünü bir araya getiren fuara,  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy,  Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Başkanı Mehmet Kaya, DTB Başkanı Engin Yeşil, DESOB Başkanı Alican Ebedinoğlu, Dicle Üniversitesi, ilçe Belediye Başkanlıkları ve Diyarbakır’da faaliyet gösteren dernek temsilcileri de  katıldı.

“DİYARBAKIR ADINA BU FUAR ÖNEMLİ KAZANIM SAĞLAYACAKTIR”

Fuarın açılışında konuşan Diyarbakır Valisi Güzeloğlu, “Turizm adına çok önemli gelişmelerin kazanıldığı bu dönemde fuarımızın, ülkemizin turizm etkinliklerine katkı sağlayacağına inanıyorum. 33 medeniyete ev sahipliği yapan, her alanda görkemli geçmişle sizleri kucaklayan Diyarbakır adına bu fuarın önemli kazanım olduğuna inanıyorum” dedi. İzmir fuar merkezinde düzenlenen Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı ve Kongresi 6-8 Aralık tarihleri arasında ziyaretçilerini bekliyor.

Bu arada, Fuar’a katılım sağlayan Kayapınar Belediyesi’ne ait folklor ekibinin gösterisi her fuarda olduğu gibi bu fuarda da büyük beğeni gördü.

Bu haber 4492 kez okundu.
Diyarbakır - 15:40 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.