11° Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır’da, 5 yıldır kapalı olan kapı açılacak mı?

Diyarbakır - 8 Eylül 2020 16:45 A A

Diyarbakır’ın tarihi Sur İlçesi’nde 5 yıl önce güvenlik gerekçesiyle beton bariyerlerle kapatılan Urfakapı ile eski hal arasındaki kapı açılıyor.

Diyarbakır’ın Sur İlçesi’nde 5 yıl önce yaşanan hendek ve barikat olayları sırasında güvenlik önlemleri artırılmış, İlçenin birçok mahallesinin giriş ve çıkışları beton bloklarla kapatılmıştı. Bu kapsamda surların Urfakapı tarafından eski hale açılan kapıda güvenlik gerekçesiyle beton bloklarla kapatılmıştı. Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Gönül Özel, bu sorunu bugün ziyaret ettiği Diyarbakır Vali Münir Karaloğlu’na sordu.

ÖZEL: “VALİMİZ ÇÖZÜM ODAKLI”

Ziyarete ilişkin konuşan CHP İl Başkanı Özel, “Yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımla birlikte ilimize yeni atanan Valimizi ziyaret ederek, kent sorunlarını dile getirdik. Yenişehir İlçesi Çelikevler mahallesinde yaşanan imar, Cumhuriyet ve Aziziye Mahallelerinin üst geçit talebi ve Sur İlçesi’nde 5 yıldır kapalı olan kapının açılması için Vali beyin devreye girmesini istedik. Şehrin sorunlarına hakim olan valimiz ilgili birimlere talimat vererek sorunların çözümünü istedi. Sayın Valimizin çözüm odaklı olması sevindirici. Umarım kentimiz için güzel çalışmalara imza atar” dedi.

Bu haber 340 kez okundu.
Diyarbakır - 16:45 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.