23° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır’da pandemi servislerinde yer sıkıntısı yaşanıyor!

Diyarbakır - 8 Ağustos 2021 12:35 A A

Türkiye’de en fazla Coronavirus vakası tespit edilen ilk beş il arasında yer alan Diyarbakır’da günlük vaka sayısı resmi olarak 2 binlere ulaştı.

Normalleşme süreci ile birlikte, Diyarbakır’da Coronavirus tanısı konulan hasta sayısı her geçen gün artıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Coronavirus vaka sayılarındaki artışa dikkat çektiği illerden biri olan Diyarbakır’da, pandemi servislerinde yer sıkıntısı yaşanıyor.

Kentte, iki pandemi hastanesinde klinik sayıları artırıldı. Daha önce kapatılan birçok servis, yeniden pandemi servisine dönüştürüldü. İlçelerden gelen vakalarla birlikte yatak kapasitelerinin dolduğu hastanelerde, yeni tanı konulanlar evlerinde izole ediliyor.

Türkiye’de en fazla Coronavirus vakası tespit edilen ilk beş il arasında yer alan Diyarbakır’da, günlük vaka sayısı resmi olarak 2 binlere ulaşsa da birçok hastanın test yapmaktan kaçındığı belirtiliyor.

Aşılama oranının en az olduğu iller arasında bulunan Diyarbakır’da, vatandaşların sosyal mesafe ve maske kullanımına özen göstermediği görülüyor.

Bu haber 559 kez okundu.
Diyarbakır - 12:35 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.