28° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Diyarbakır’da toplu taşıma isyanı!

Diyarbakır - 5 Kasım 2019 20:47 A A

Diyarbakır’da vatandaşlar, ciddi boyutlara oluşan toplu taşıma sorunlarına çözüm bulunmasını istedi.

Toplu Taşımayı gerçekleştiren belediye otobüsleri ve minibüslerin yetersizliğinden yakınan vatandaşlar, konuyu sosyal medya aracılığıyla gündeme getirmeye başladı. İşe gidiş geliş saatlerinden itibaren otobüslerde yer bulmanın mümkün olmadığından yakınan vatandaşlar, otobüs sayılarının yetersiz olduğunu, otobüs seferlerinin de düzensiz yapıldığından yakındılar.

Son günlerde Diyarbakır’da adeta kanayan yaraya dönüşen toplu taşıma sorununu çözüm bulunmaması tepkiye yol açtı. Belediyeye ait otobüslerin yetersizliği, otobüs seferlerinin düzensizliğinden yakınan vatandaşlar, sorunu sosyal medya aracılığıyla yetkililere ulaştırmayı hedefliyor.

Diyarbakırlı Zeki Dilek, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda, Toplu taşımanın kentte ciddi boyutlara ulaştığını ifade ederek, “İnsanlar durakta otobüslere binemiyorlar. Otobüsler tıklım tıklım, zırnık boş yer yok. İnsanlar işlerine gidemiyorlar. Otobüs sayısı yetersiz. Otobüs seferleri çok düzensiz. Resmi seferler ile Gerçek seferler arasında uçurum var. Yetkililerin biran önce bu sorunlarımıza çözüm bulmasını istiyor ve diliyoruz.

Basın mensuplarına da serzenişte bulunan Dilek, paylaşımında, şunları yazdı:

“Siz bunları gündeme getirmezseniz KİM GÜNDEME GETİRECEK?

(Patagonyadan Gazetecileremi istirham edelim yani, ne yapalım:)

Lütfen, Bakın LÜTFEN diyorum.Bir kaç gün sabah ve akşam saatlerinde işe gidiş ve dönüş saatlerinde toplu taşımalara binin kameraya alın ve bunu haberleştirin…

Siz yazmazsanız bizim gibi Fakir Vatandaşları kimse takmaz, Dilekçelerimize RESMİ SUÇ OLMASINA RAĞMEN cevap vermeye bile tenezzül etmiyorlar….

Kurban olam, bi el atıverin gari…”

Sait BAYRAM’ın Haberi

Bu haber 1975 kez okundu.
Diyarbakır - 20:47 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.