13° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır’da vaka sayısında son durum

Diyarbakır - 3 Nisan 2020 11:24 A A

Diyarbakır’da testi pozitif çıkan 59 kişinin de aralarında bulunduğu toplam 140 hastanın koronavirüs salgını nedeniyle hastanelerde tedavi altında olduğu öğrenilirken, hastanelerde halen tam koruyucu ekipman eksikliği yaşandığı belirtildi. 

Diyarbakır’da koronavirüs (Kovid-19) salgınından kaynaklı hastanelerde tedavi gören hasta sayısı her geçen gün daha da artıyor. Kentte şu ana kadar testi pozitif çıkan 59 kişinin de aralarında bulunduğu toplam 140 hastanın salgın nedeniyle tedavi altında olduğu öğrenildi. Kovid-19 şüphesi ve tanısıyla tedavi gören hastaların yaşlarının 16 ile 91 yaşları arasında değiştiği belirtildi. Yine, testi pozitif çıkan 2 kişinin de aralarında olduğu toplam 38 hastanın taburcu edildiği bildirildi.

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde geçen Cumartesi günü laboratuarda başlanan test sayısındaki artış ile pozitif test sayının artışının ise paralellik gösterdiği ifade edildi. Klinik ile radyoloji testi pozitif çıkan hasta sayısının, testi pozitif olan hasta sayısından daha fazla olduğu bildirildi.

EKİPMAN YETERSİZ

Silvan’da, Kovid-19 testi pozitif çıkan hamile bir kadının da evde karantinaya alındığı aktarıldı. Kentte, sağlık çalışanlarının tam koruyucu ekipman eksikliğinin hala sürdüğü belirtildi. Acillerde çalışan sağlık emekçilerinin korunması için 24 saat boyunca bir tulum verildiği, ancak tulumların 8 saatten sonra koruyucu özelliğini kaybettiğini öğrenildi.

Kentte, şimdiye kadar Kovid-19 tanısı konulan 4 hasta ve salgın şüphesiyle tedavi gören bir hasta olmak üzere toplam 5 kişi yaşamını yitirdi.

(Kaynak: MA)

Bu haber 3712 kez okundu.
Diyarbakır - 11:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.