13° Parçalı bulutlu
  • EURO 6.62
  • DOLAR 6.09

“Diyarbakır’daki 13 ilçe belediyesine kayyum ataması için harekete geçildi”

Bağlar - 6 Eylül 2019 19:36 A A

Diyarbakır, Van ve Mardin büyükşehir belediye başkanlarının görevden alınarak yerlerine kayyım atanmasının yankıları sürerken, kayyım sürecinin ilçe belediyeleri ile devam edeceği iddia edildi.

Diyarbakır Barosu avukatlarından Sertaç Buluttekin’in kişisel sosyal medya hesabından paylaştığı belgelere göre Diyarbakır’da 13 ilçe belediye başkanı hakkında “görevden uzaklaştırma” gerekçeli yazıyla bilgi istendi.

İçişleri Bakanlığı’ndan Diyarbakır Valiliğine “Görevden uzaklaştırma” talebiyle gönderlilen yazıda haklarında bilgi istenen 13 belediye başkanı şu şekilde sıralanıyor:

Sosyal medyada belgeyi paylaşan Avukat Sertaç Buluttekin, Sur Belediye Başkanı Filiz Buluttekin’in avukatı olduğunu ve “Bakanlıktan gönderilen yazıların” yargılaması süren Filiz Buluttekin için Diyarbakır 11. Ağır Ceza Mahkemesin”den gönderildiğini söyledi.

Avukat Buluttekin, yaptığı açıklamada “Görünen o ki başkanlar hakkında veri ve bilgi toplayarak, görevden almayı hukuki bir kılıfa sokmaya çalışıyorlar” ifadelerini kullandı.

Bu haber 2219 kez okundu.
Bağlar - 19:36 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.