23° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır’daki göletlere 180 bin adet sazan yavrusu bırakıldı

Diyarbakır - 22 Mayıs 2020 16:02 A A

Diyarbakır sınırlarında bulunan göletlere 180.000 adet sazan yavrusu bırakan Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, balıkçılığa ve balık kaynaklarına destekte bulunduklarını belirtti.

Bu kapsamda Diyarbakır Tarım ve Orman İl Müdür Yardımcısı Mehmet Hüseyinoğlu, Su Ürünleri Yetiştiriciliği Şube Müdürü Muhammed Kasım Aydın ve teknik elemanların katılımıyla yavru sazan balık dağıtımı yapıldı.

Diyarbakır Tarım İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin büyük önem verdiği, kırsal bölgelerde yaşayan vatandaşlarımızın kaliteli, ucuz ve sağlıklı gıda ihtiyaçlarının karşılanması, ticari ve sportif amaçlı balıkçılığın desteklenmesi, su ürünleri kaynaklarının sürdürülebilir kullanılması ve kaynaklarımızın gelecek nesillere aktarılması için, su ürünleri kaynaklarımızı balıklandırmaya devam ediyoruz. Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü tarafından, yürütülen ‘Su Kaynaklarının Balıklandırılması Projesi’ kapsamında Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Üretim ve Eğitim Enstitüsü Müdürlüğü tesislerinde üretilen sazan balığı yavrularından 180.000 adet 21 Mayıs 2020 tarihinde Diyarbakır sınırlarında bulunan göletlere balıkçılarımız ve bölgedeki vatandaşımızın katılımı ile bırakılmıştır.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamanın sonunda, “Ülkemiz biyoçeşitliliğin korunması ve su ürünleri kaynaklarımızın gelecek nesillere aktarılabilmesi için av aracı, balık boyu, av zamanı ve yer yasaklarına uyulması suretiyle balık başta olmak üzere su ürünlerinin en az bir kez üremelerine imkân tanınması büyük önem arz etmektedir.” denildi.

Bu haber 654 kez okundu.
Diyarbakır - 16:02 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.