28° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakırlı genç yönetmen Harmanlar köyü belgeselini çekti

Diyarbakır - 20 Temmuz 2020 11:12 A A

Diyarbakırlı genç yönetmen Devrim Aktürk ile güzel sanatlar ustası Azerbaycanlı Nevroz Ahmedov Diyarbakır’ın Sur İlçesi’ne bağlı olan Harmanlar Köyü’nde belgesel çektiler.

Erzurum Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü okuyan Diyarbakırlı genç yönetmen Devrim Aktürk ile Dicle Üniversitesi son sınıf öğrencisi ve güzel sanatlar ustası Azerbaycanlı Nevroz Ahmedov Diyarbakır’ın Sur İlçesi’ne bağlı olan Harmanlar Köyü’nde belgesel çektiler. Amaçlarının Diyarbakır’ı en iyi şekilde yansıtmak olduklarını dile getiren Devrim Aktürk, şehrin bir çok köyünde bu çekimleri yapacaklarını dile getirdi.

‘’AMACIMIZ GENÇLERİ BELGESEL ÇEKİMLERİNE YÖNELTMEK’’

Sur İlçesi’nin tarihi tanıtımını yapmaktan hem onur, hem de gurur duyduğunu dile getiren yönetmen Devrim Aktürk, “Bizler bu şehrin hizmetkârlarıyız. İşimiz gücümüz Diyarbakır’ı daha güzel ve daha özel tanıtmaktır. Bizler bu şehrin sevdalıları ve savunucularıyız. Madem ki şehrimiz de uyuşturucu satıcıları ring atıyor, esrar satışları başını alıp gidiyor, o halde bende gençleri sinemaya ve diziye yöneltirim. Neden mi? Çünkü amacımız Diyarbakır gençlerini, evlatlarını ve fertlerini belgesel çekimlerine yöneltmektir. Bu sebeple maddi olmasa dahi manevi olarak büyüklerimizden destek ve talep istiyoruz. Filhakika çekimleri telefon markası olan Samsung A8 ile çektik ve tripot olarak selfie çubuğu kullandık. Bu sebeple gereğinin yapılmasını sizin mercinizden arz ediyoruz” dedi.

‘‘BELGESELİMİZ KISA VE ÖZ OLDU’’

Kısıtlı imkanlarla büyük bir çalışmaya imza attıklarını belirten Nevroz Ahmedov; “Gönül isterdi ki daha güzel bir çekimi sizlere sunabilelim. Ve fakat imkanlarımız hem kısıtlı, hem de yetersizdi. Ancak biz güzel bir çalışmayı başta Diyarbakır olmak üzere, ülkemize sunduğumuzu düşünüyoruz. Açıkçası belgeselimiz kısa ve öz oldu. Takdir siz değerli izleyicilerimizindir” diye konuştu.

Bu haber 1005 kez okundu.
Diyarbakır - 11:12 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.