28° Açık
  • EURO 6.39
  • DOLAR 5.69

Diyarbakırspor’da hedef; Küllerinden doğmak!

Diyarbakır - 16 Eylül 2018 16:02 A A

Kuruluşunda nice şanlı zaferler bulunan ve ilgisizlik yüzünden mücadele ettiği üst liglerden düşerek Diyarbakır’da 1. Amatör Küme Liginde mücadele eden Diyarbakırspor’da hedef yeniden eski günlerine dönmek.

Başkanlığına eski futbolcu, şimdilerde girişimci Şehmus Akyıl’ın geçtiği Yeşil-Kırmızılı takım, Diyarbakırspor’un geçmişteki gibi şaşalı dönemlerine kavuşmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Başkan Şehmus Akyıl, bir yandan Destek ziyaretlerini sürdürürken, diğer yandan da 7 Ekim tarihide başlayacak lige hazırlanıyor.

Diyarbakırspor’un başına geçmesinin en büyük nedeni, Yeşil-Kırmızılı takımı yine ve yeniden eski günlerine kavuşturmak olduğunu söylüyor Akyıl.

Bu hedefe ulaşmak için kentin dinamikleriyle birlikte hareket etmek, en azından destek olmaları için sık sık ziyaretlerini sürdüren Akyıl, ziyaret ettiği her kesimden takıma yönelik aldığı ilgi onu hedefine daha çok ulaşmasını sağlıyor.

Takımı devraldığında 20 futbolcu birden transfer ederek, hedefini gerçekleştireceğinin sinyalini veriyor.

En büyük hayalinin Diyarbakırspor’un ilk kurulduğu yıllarda üst üste şampiyonluk yaşayarak, Süper Lig’e ulaşmak olduğunu ifade eden Akyıl, bu konuda takıma işadamlarından, spor camiasından, kamu kurum ve kuruluşlardan, siyasetçilerden desteğin sürmesini bekliyor.

Genç ve profesyonel bir ekip kurduklarını vurgulayan Akyıl, futbolun içinden biri olarak takımı her yıl bir üst lige taşıyacaklarını da ekliyor.

Hiçbir takımın Diyarbakırspor’un yerini dolduramayacağını gördüklerini, bu konunun spor camiası başta olmak üzere her kesim tarafından sürekli tekrarlandığına işaret eden Akyıl, Diyarbakır olarak, eski Diyarbakırspor’u yeniden eski günlerine kavuşturacaklarına inancının tam olduğunu ifade etti.

Bu haber 324 kez okundu.
Diyarbakır - 16:02 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.