29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

DTSO TÜYAP’ı bıraktı, ALZ Grup’la devam edecek

Diyarbakır - 30 Ekim 2020 13:37 A A

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO), TÜYAP’la ortaklaşa düzenleyecekleri fuarları sonlandırdı. Ticaret Odası, TÜYAP’tan ayrılan Cihat Alagöz’un kurduğu ALZ Grup’la işbirliği anlaşması imzaladı.

DTSO, yıllardır ortaklaşa fuar düzenlediği TÜYAP’la yollarını ayırdı. DTSO, TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürlüğü görevinden ayrılan Cihat Alagöz’un kurduğu ALZ Grup’la işbirliği anlaşması imzaladı.

DTSO ve ALZ Grup yapılan işbirliği ve Diyarbakır’da fuarlara ilişkin lasman toplantısı düzenledi. Diyarbakır Ticaret Odası’nda düzenlenen toplantıda konuşan DTSO Başkanı Mehmet Kaya, pandemi nedeniyle iptal edilen fuarların 1 Eylül itibariyle yeniden kontrolü açıldığını hatırlattı.

FUAR MERKEZİNİN İSMİ DEĞİŞTİRİLDİ

Kaya, bundan sonra Diyarbakır’daki fuarları, ALZ Grup Uluslararası Fuarcılık Kongre ve Danışmanlık A.Ş işbirliğiyle yürütüleceklerini kaydederek, Diyarbakır’da bulunan TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi isminin, Mezopotamya Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi olarak değiştirildiğini söyledi.

En önemli hedeflerinden bir tanesinin de bölgeyi fuar merkezi haline getirmek olduğunu belirten Kaya, yeni bir fuarcılık modeli geliştireceklerini dile getirerek, sanal fuarcılık teknolojinin yeni dönemde hedefleri arasından olduğunu vurgulayarak, fuarlardan artan kalan zamanlarda Fuar Merkezi’nde konser, tiyatro, sergi gibi sanatsal ve kültürel etkinlilere ev sahipliği yapılacağı belirtti.

Kaya, önümüzdeki günlerde fuar takvimini açıklayacaklarını ifade etti.

‘YENİ BİR FUARCILIK ANLAYIŞINI GELİŞTİRECEĞİZ’

Toplantıda söz alan DTSO Meclis Başkanı Celalettin Birtane, dünyanın geldiği nokta itibariyle teknolojik gelişmeler ve buna bağlı olarak yaşamın her alanındaki değişim ve dönmüşümün çok hızlı olduğuna dikkat çekerek, buna ayak uydurmayan birey, şirket, kurumların geride karabileceğine işaret etti. Eski fuarcılık yönteminin çağa cevap olmadığına vurgu yapan Birtane, DTSO ve ALZ grup arasında yapılan işbirliğiyle, bölgede yeni bir fuarcılık anlayışının gelişeceğine vurgu yaptı.

İŞBİRLİĞİ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Birtane’nin ardından söz alan ALZ Grup Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Alagöz, yeni bir fuarcılık yöntemini uygulamaya sokmaya çalıştıklarını belirterek,  yeni dönemde istatistiklerin kendileri için çok önemli olduğunu kaydetti.

Konuşmaların ardından, DTSO ve ALZ Grup arasında işbirliği sözleşmesi imzalandı.

Bu haber 768 kez okundu.
Diyarbakır - 13:37 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.