Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Ek yerleştirmeyle üniversiteye kaydolan öğrencilere destek müracaatları başladı

Diyarbakır - 11 Kasım 2021 16:57 A A

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, merkez ve ilçelerde bu yıl üniversitelerin ek yerleştirme kontenjanlarına ilk defa kayıt yaptıran Diyarbakırlı gençlere 750 lira katkı verilmesi için müracaatların başladığını duyurdu.

Karaloğlu, “Söz verdiğimiz gibi. Bu yıl ek yerleştirme ile üniversiteye kayıt yaptıran gençlerimize de Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi olarak 750 lira eğitim desteği vereceğiz. Güzel günlerde harcamanız dileğiyle” dedi.

Büyükşehir Belediyesi, üniversiteyi kazanan Diyarbakırlı gençlerin eğitim hayatına katkı sunmak amacıyla hazırladığı ‘Yeni Üniversitelilere Destek Projesi’ ile öğrencilere destek olmaya devam ediyor. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığınca yürütülen proje kapsamında devlet, özel veya vakıf üniversitesi fark etmeksizin ek yerleştirme ile ilk defa üniversiteye kayıt yaptıran Diyarbakırlı gençlere bir defaya mahsus 750 lira katkı sağlanacak.

MÜRACAATLARDA SON GÜN 14 KASIM

Kendisi ve velisi Diyarbakır’da ikamet eden ve ek yerleştirmede 2 ya da 4 yıllık bir üniversitenin örgün öğretim bölümüne ilk defa kayıt yaptıran öğrencilerin http://destek.diyarbakir.bel.tr adresine TC kimlik numarası, ad, soyad ve iban bilgilerini girerek başvuru yapabileceği belirtildi. Bugün başlayan müracaatların, 14 Kasım saat 23:59’a kadar devam edeceği bildirildi. Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır’da ikamet eden 2 ya da 4 yıllık bir üniversiteye ilk defa kayıt yaptıran ve gerekli şartları taşıyan 10 bin 185 öğrencinin hesaplarına 750’şer lira yatırmıştı.

Bu haber 226 kez okundu.
Diyarbakır - 16:57 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.