19° Açık
  • EURO 6.31
  • DOLAR 5.73

En iyi 6 hastane içerisinde yer alıyoruz

Diyarbakır - 27 Aralık 2017 09:33 A A

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri İkinci Genel Kurul Toplantısı Rektör Prof. Dr. Talip Gül Başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda birinci Genel Kurul Toplantısında alınan kararlarlarla ilgili yapılan çalışmalar gözden geçirildi. Yeni çalışmalar hakkında bilgi verildi.

Tıp Fakültesi Konferans Salonunda yapılan Genel Kurul Toplantısına Rektör Prof. Dr. Talip Gül, Rektör Yardımcısı ve Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Ali Kemal Kadiroğlu, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Ufuk Aluçlu ve Genel Kurul üyeleri katıldı.

GÜL: EN İYİ 6 HASTANE İÇERİSİNDE YER ALIYORUZ

Toplantının açış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Talip Gül, yönetim olarak hastaneye önem verdiklerini belirterek, “Hastanelerimizin iki işlevi vardır. Birinci işlevi eğitim, ikinci işlevi de hastalara hizmettir. Yaklaşık 1,5 yıldır yönetimdeyiz. Hastanelerimiz bu bir buçuk yıl içerisinde çok şeyler başardı. Yeni üniteler, yeni ameliyathaneler açıldı ve yeni ameliyatlar yapılmaya başlandı. Ülkemiz genelindeki hastanelerde ve üniversite hastanelerinde ne hizmet veriliyorsa hastanelerimizde de o hizmetlerin tümü veriliyor. Hastanelerimiz yönetimi 7/24 saat çalışarak çok işler başardı. Hizmet açısından, finansman açısından Türkiye’de en iyi 6 hastane içerisindeyiz. Ülke genelinde 44 üniversite, devlete borcu nedeniyle finansman sıkıntısı çekiyor. Çok şükür biz bu konuda iyi durumdayız.  Buda ekibimizin hizmet ve gayretiyle gerçekleşmiştir.  Gayemiz ve çabamız bölgenin referans hastanesi olan hastanelerimizi en iyi seviyeye getirmektir. Bu başarılı çalışmalarından dolayı hastane yönetimine ve ekibine teşekkür ederim.” dedi.

“TSE 2015 BELGESİNİ ALDIK”

Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Ali Kemal Kadiroğlu, üst yönetimin çalışmaları kapsamında idari, mali ve teknik çalışmalar ile 2017 yılı içerisinde yapılan ve 2018 yılı içerisinde yapılacak olan projeler hakkında da açıklamalarda bulundu.

PLANLI ÇALIŞMA BAŞARI GETİRİR

Kalite çalışmaları ve hastanelerinin aldıkları başarı belgeleri, bilimsel ödüller ve  TSE kalite belgeleri hakkında da bilgi veren Kadiroğlu, şöyle dedi:

“Hastanelerinin aldığı TSE EN ISO 9001: 2008 belgesini daha da ileriye götürerek  ISO 9001: 2015 SKS  standartları, Sağlık Bakanlığı Sağlıkta Kalite Standartları,   KYS  V5  çalışmaları, ve Sağlık Bakanlığı  “Sağlıkta Kalite  Standartları  çerçevesinde hastane faaliyetlerini anlatarak ; “ Bu başarılar, Kalite Komisyonumuz önderliğinde tüm hastane çalışanlarımızın benimsemesi ile gerçekleştirilmiştir. Kasım ayında yapılan sağlıkta Kalite de alınan belge ile Sağlık Turizmi unvanını hak etmiş sayılırız. Demek ki iyi düşündüğümüzde, neyi niçin yaptığımızı planladığımızda başarı da gelir.”

Hastaneler Başmüdürü Uzman Yaşar Aslan da, hastane yönetiminin yaptığı çalışmalar hakkında sine vizyon eşliğinde detaylı bilgiler sundu. Genel Kurul Toplantısı sorular ve çözüm önerileri ile sona erdi.

Bu haber 263 kez okundu.
Diyarbakır - 09:33 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.