Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Ensarioğlu: “Bütün sağlık çalışanlarına ayırım yapmadan hak ettikleri ödeme yapılmalı”

Diyarbakır - 20 Ağustos 2020 14:53 A A

Memur-Sen Diyarbakır İl Başkanı ve Sağlık-Sen Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu, Sağlık çalışanlarının her geçen gün daha çok tükendiklerinin altını çizerek, bunca fedakarlığın karşılığında hiçbir ayırım yapmadan ve kalıcı bir şekilde bütün sağlık çalışanlarına hakkaniyetli bir şekilde hak ettikleri ödemenin yapılmasını talep ettiklerini söyledi.

Memur-Sen Diyarbakır il Başkanı ve Sağlık-Sen Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu, sağlık çalışanlarına hakkaniyetli bir ödeme yapılmasıyla ilgili bir açıklama yaptı.

Açıklamasında, herkesi sağlık çalışanlarının emeğine saygı duymaya davet eden Ensarioğlu, “Bu zor süreçte gecesini gündüzüne katan fedakâr zağlık çalışanlarının ekonomik ve sosyal haklarının en iyi şekilde korunup onure etmek gerekir. Bugün sağlık camiasının yaptığı başarılı çalışma Türkiye’de ve dünyada bir numaradır. Bunun mimarı da Sağlık çalışanlarıdır. Sağlık çalışanları bir ekiptir. Bu ekibin içinde doktorundan hizmetlisine kadar hep birlikte sahanın her alanında hizmet etmektedirler” dedi.

“BÜTÜN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA HAKKANİYETLİ VE HAK ETTİKLERİ BİR ÖDEME YAPILMALI”

Ensarioğlu, Hastanelerde, Aile Hekimliklerinde, TSM’lerde, 112 ASH İstasyonlarında, Sağlık evlerinde ve kısacası bütün sağlık kuruluşlarında görev yapan sağlık çalışanlarının COVİD-19 ile temas halinde olduğunu hatırlatarak, “Sağlık çalışanları aylardır sevdiklerine yaklaşamıyorlar. Evlerine gidemiyorlar. Çocuklarına sarılamıyorlar. Sağlık çalışanları yıllık izin kullanamıyorlar. Sağlık çalışanları her geçen gün daha çok tükeniyorlar. Bunca fedakarlığın karşılığında hiçbir ayırım yapmadan ve kalıcı bir şekilde bütün sağlık çalışanlarına; Hakkaniyetli bir şekilde hak ettikleri ödemenin yapılmasını talep ediyoruz” dedi.

“DÜZENLEMELER AYRIŞTIRICI MAHİYETTE OLMAMALIDIR”

Aksi taktirde sağlık çalışanlarına büyük bir hayal kırıklığı ve hüsran yaşatılacağının altını çizen Ensarioğlu, şöyle dedi:

“Sağlık Bakanı Sn. Dr. Fahrettin Koca’nın, Sağlık çalışanlarının ücretlerine yönelik yaptığı son açıklamayı geç kalmış, yetersiz ve muğlak olarak buluyoruz.  Düzenlemeler çalışanları ayrıştırıcı mahiyette olmamalıdır. Dışlayıcı ve ötekileştirici olmamalıdır.  Cephenin en önünde mücadele edenler daha fazla mağdur edilmemelidir.  Sağlık çalışanları dün, bugün ve daima her koşul ve şartta millet adına üzerlerine düşen fedakarlığı göstermekte ancak çalışanlar adına karar verenler aynı fedakarlığı göstermekte yeterince cömert davranmamaktadırlar.  Sağlık Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Üniversite Yönetimleri çalışanlarının haklarının teslim edilmesi noktasında cimri davranmamalıdır. Sağlık çalışanları adına yapılan taleplere kalıcı çözüm odaklı yaklaşmalıdırlar. Beklentimiz sağlık çalışanlarının ücretlerinin artırılması ve çalışanları ayrıştırıcı ücret politikalarına son verilmesidir”

Bu haber 866 kez okundu.
Diyarbakır - 14:53 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.