20° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Ensarioğlu: “Sağlık Çalışanlarının yanındayız”

Diyarbakır - 15 Nisan 2020 14:51 A A

Memur-Sen ve Sağlık-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu, koronavirüs salgını nedeniyle yoğun mesai harcayan kamu çalışanlarının yanında olduğunu söyledi. Ensarioğlu, “Sağlık çalışanlarından PTT çalışanlarına kadar, görevlerine ara vermeden çalışan tüm kamu çalışanlarının daima yanındayız” dedi.

Koronavirüs salgını nedeniyle kamuda çalışan tüm personeller yoğun bir çalışma sürecine girdi. Kamu personellerinin olağanüstü bir çalışma sürecinde olduğunu söyleyen Memur-Sen ve Sağlık-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu, “Kamunun her alanında çalışan tüm kardeşlerimizi zaman zaman ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretler esnasında koronavirüs salgını nedeniyle karşılaştıkları sorun ve sıkıntıları dinliyoruz ve çözüm bulması için Memur-Sen ve Sağlık-Sen olarak elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

‘SAĞLIK ÇALIŞANLARININ YANINDAYIZ’

Koronavirüs salgını nedeniyle hastanelerde yoğun mesai harcayan sağlık çalışanlarına destek verdiklerini dile getiren Ensarioğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Kamunun her alanında çalışan tüm kardeşlerimizi zaman zaman ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretler esnasında koronavirüs salgını nedeniyle karşılaştıkları sorun ve sıkıntıları dinliyoruz ve çözüm bulması için Memur-Sen ve Sağlık-Sen olarak elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.  Aşamadığımız sorunlar için Genel Başkanımız aracılığıyla Bakanlarımıza ulaşıyoruz. Bu süreçte sıklıkla uğradığımız kurumlarında başındaysa sağlık kuruluşları geliyor. Sağlık çalışanlarımızın sağlıkları bizler için çok büyük bir önem taşıyor. Onların sağlıklı ortamda çalışması halka hizmet etmelerini çok büyük oranda etkiliyor. Bizde onları yalnız bırakmıyoruz elimizden geldiğince moral ve motivasyonlarını en üst seviyede tutmaya çalışıyoruz.  Biran önce koronavirüs salgınının ülkemizden en az hasarla gönderilmesi için bizlerde sahalardayız. Sendika olarak bizde onları her daim önemsiyor ve ziyaret ediyoruz. Bu süreçte yurtta kalan sağlık emekçilerimizi sürekli ziyaret ediyoruz. Ziyaret esnasında oldukça duygulu anlar yaşanıyor. Sağlık İl Müdürümüz ile sürekli görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Sendika olarak çalışanlarımız için neler yapabileceğimiz noktasında sürekli görüşmelerimiz devam ediyor. Çalışanlarımız lehine yapılacak olan tüm çalışmalar için her daim hazır beklediğimizi kendilerine de ilettik.”

‘PTT ÇALIŞANLARIYLA SAHADA OLACAĞIZ’

Aralıksız olarak çalışmalarını devam ettiren PTT çalışanlarıyla beraber sahaya ineceklerini söyleyen Ensarioğlu, “Yüksek risk grubunda çalışmalarını sürdüren PTT çalışanlarına da desteklerimiz devam ediyor. Günün her anını dolu dolu çalışarak geçiren tüm PTT çalışanlarını da canı gönülden destekliyoruz ve yanlarındayız. Önümüzdeki günlerde maske dağıtımı başlayacaktır. Bu noktada biz de onlarla beraber sahaya ineceğiz. Zorluklarını yerinde görüp elimizden geldiğince toplumla paylaşacağız. PTT Başmüdürümüzle de görüştük, onunda bu konuda çok duyarlı olduğunu söyleyebiliriz” şeklinde konuştu.

‘CUMHURBAŞKANIMIZ OLAĞANÜSTÜ BİR ÇALIŞMA SERGİLİYOR’

Gerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gerekse de il bazındaki yöneticilerin yüksek bir performansla çalıştığını dile getiren Ensarioğlu, şu ifadeleri kullandı: “Sağlık çalışanlarımızın en büyük ihtiyacı moral ve motivasyondur. Bu noktada da en büyük desteği Cumhurbaşkanımız, Sağlık Bakanımız, Sağlık İl Müdürümüz ve valimiz vermekte. Sağlık alanında çalışan temizlik işçisinden doktoruna kadar tüm personel elinden gelenin fazlasını yapıyor. Büyük bir özveri ile canla başla çalışmaya devam ediyorlar. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sağlık Bakanımız sürekli vatandaşların haberdar olması için bilgilendirmeler yapıyor. İl genelinde sayın valimiz ve İl Sağlık müdürümüz başta olmak üzere emeği geçen, canla başla çalışan tüm herkese teşekkür ediyoruz. “

‘VATANDAŞLAR SAĞDUYULU OLMALI’

Vatandaşlara da çok büyük bir görev düştüğünü söyleyen Ensarioğlu, “Cumhurbaşkanımızın da sürekli söylediği gibi vatandaşlarımızı zorlu olmadıkça dışarı çıkmamaları noktasında bizde uyarıyoruz. Gerekmedikçe dışarıya çıkmamaları gerektiğini çıktıkları zaman da tedbirlerini alarak çıkmalarını istiyoruz. Sosyal mesafenin öneminin büyük olduğunu ve uyulması gerektiğini altını çize çize tekrar söylemek istiyorum.  Bizler ümmet anlayışıyla hareket eden bir toplum olduğumuz için bu sıkıntılı süreçte de birlik ve beraberlik içinde olmalıyız. Diğer ülkelerde bir birleşmenin ve birliğin olmadığını görüyoruz. Ancak bizler ümmet bilinciyle hareket eden bir toplum olduğumuz için bu zorlu süreci de atlatacağımıza canı gönülden inanıyorum” dedi.

Kaynak: Güneydoğu Güncel

Bu haber 351 kez okundu.
Diyarbakır - 14:51 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.