Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Eşini ve oğlunu öldüren cani babaya müebbet hapis istemiyle iddianame hazırlandı

Bismil - 7 Nisan 2021 15:50 A A

Bismil’de imam nikahlı eşini ve bu eşinden olan oğlunu öldüren Mahmut Karaarslan ve diğer eşinden olan oğullarına birer kez ağırlaştırılmış, birer kez de müebbet hapis istemiyle iddianame hazırlandı. İddianameye, Mehmet Karaarslan’ın ‘Babam sıkın dedi’ ifadesi yansıdı.

Diyarbakır’ın Bismil ilçesi 18 Temmuz 2020’de imam nikahlı eşi Hamdiye Şık ve bu eşinden olan oğlu Kadir Karaarslan’ı diğer eşinden olan oğulları Serdar, Sidar, Serhat, Mazlum, Zafer Karaarslan’la işbirliği içinde öldüren Mahmut Karaarslan hakkında iddianame hazırlandı. İddianamede Mahmut Karaarslan ve 5 oğlu hakkında, Hamdiye Şık’ı kasten öldürmekten müebbet, Kadir Karaarslan’ı kasten öldürmekten ağırlaştırılmış müebbet hapis hapis cezası istendi. İddianamede, Mahmut Karaaslan ve 5 oğlu için Mehmet, Murat, Lokman, Bahar ve Fatma Karaarslan’ı kasten yaralamaktan ise her bir yaralama için ayrı ayrı 13 ile 20 yıl arası değişen hapisleri istendi.

İddianamede, müşteki şüpheli olarak yer alan öldürülen Şık’ın oğlu Murat Karaaslan’a da Sidar,Serdar, Mazlum, Serhat, Zafer Karaarslan’ı kasten yaralamaya teşebbüsten, her bir teşebbüs için ayrı ayrı 13 ile 20 yıl arası değişen hapis cezası istendi.

Olayın arazi anlaşmazlığı ile başladığı kaydedilen iddianamede, tanık, şüpheli ve müştekilerin olayın Hamdiye Şık, Fatma ve Bahar Karaarslan’ın Sidar Karaarslan’ın yapılmakta ev inşaatına gelmesiyle yaşanan tartışmayla başladığı yönündeki ifadelerine yer verildi.

‘MAHMUT’UN ATEŞİYLE HAMDİYE VURULDU’

Tüm şüphelilerin Hamdiye Şık ve oğlu Kadir Karaarslan’ı kendilerinin vurmadıklarını havaya ateş ettiklerine öne sürdükleri ifadelerine yer verilen iddianamede, olay yerinde bulunan müşteki Fatma Karaarslan’ın Mahmut ve Sidar Karaarslan’ın evlerinin damından kalaşnikof marka tüfek ile kendilerine doğru ateş ettiğini, Mahmut Karaarslan’ın ateş ettiği anda Hamdiye Şık’ın vurularak yere düştüğüne dair beyanına yer verildi.

‘MAHMUT KARAASLAN SIKIN DEDİ’

İddianamede, müşteki Mehmet Karaarslan babası Mahmut Karaarslan’ın kendilerinin öldürülmesi için “sıkın” dediğini bunun üzerine Serdar, Zafer, Serhat ve Mazlum Karaarslan’ın kendilerine ateş ettiğini, ateşle birlikte kendisinin iki bacağından yaralandığını, kardeşi Kadir’in ise vurulup düştüğüne dair beyanına yer verildi.

Kadir Karaarslan’ın 4, Hamdiye Şık’ın 3 kurşunla öldürüldüğü kaydedilen iddianamede, Mahmut Karaarslan, oğulları Serdar, Sidar, Serhat, Mazlum, Zafer Karaarslan’a Kadir Karaarslan’ı öldürülmesinden “altsoya karşı kasten öldürmek” suçundan ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet, Hamdiye Şık’ı öldürmekten “kasten öldürmekten” ayrı ayrı müebbet, Murat, Mehmet, Murat Karaarslan’ı ve Lokman Karaaslan’ı “altsoya karşı öldürmeye teşebbüs” suçundan Fatma ve Bahar Karaarslan’a “karşı kasten öldürme” suçundan ayrı ayrı 13 ile 20 yıl arasında değişen hapis cezası ile cezalandırılması istendi.

Murat Karaarslan’ın Serdar, Mazlum, Serhat, Zafer Karaarslan’ı öldürmeye teşebbüsten ise 13 ile 20 yıl arası değişen hapis cezası ile cezalandırılması istendi.

Salih YEŞİL’in Özel Haberi

Bu haber 1239 kez okundu.
Bismil - 15:50 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.