28° Açık
  • EURO 6.39
  • DOLAR 5.69

Esnaflar, görüntü kirliliğinden şikayetçi!

Bağlar - 9 Eylül 2018 16:44 A A

Diyarbakır’ın Merkez Bağlar İlçesi’ndeki Turgut Özal Bulvarı üzerinde bulunan boş bir arazide taşeron bir firmaya ait olan balyalar halinde bırakılan taşların kırılıp etrafa saçılması kötü bir görüntü oluşturuyor. Esnaf ve vatandaşlar ortaya çıkan tablodan şikâyetçi olurken, sorunun elektrik tesisatı döşeyen taşeron bir firma ile Bağlar Belediyesi arasında yaşanan sorundan kaynaklandığı öğrenildi.

“ORTAYA ÇIKAN GÖRÜNTÜ BENİ RAHATSIZ EDİYOR”

Görüntü kirliliğinin yer aldığı mahalleden bulunan bir esnaf düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi; “Turgut Özal Bulvarı üzerinde bulunan bu noktada yer altına elektrik kablosu döşeme işini TEDAŞ taşeron bir firmaya verdi. Normalde bu iş 3-4 gün içinde bitmesi gereken bir iştir. Fakat belediye, firmayla sorun yaşadığı için firma da iş yapamaz hale geldi. Belediyenin sorun yaptığı konu ise; Firmanın daha önce yaptığı işleri tam anlamı ile bitirmemesi. Elektrik tesisatı döşemesinde kullanılacak olan taşlar balyalar halinde çalışmanın yapılacağı alana bırakıldı. Ardından belediye firmanın çalışma yapmasına izin vermeyince taşlar çocuklar tarafından kırılıp etrafa dağıtıldı. Bazı kadınlarda bir kısım taşları alıp patlıcan pişirmek için kullanıyor. Firma yetkilisi de geldi. Fakat kimse ile baş edemedi. Bir esnaf olarak ortaya çıkan görüntü beni rahatsız ediyor.”

“ONARIM ÇALIŞMALARI BİTTİKTEN SONRA SORUN GİDERİLECEK”

Bağlar Belediyesi’nden konuya ilişkin edindiğimiz bilgi ise şöyle; “Biz Bağlar Belediyesi olarak söz konusu firma ile toplantı gerçekleştirdik. Bu firma daha önce yaptığı işlerde asfalt ve kaldırım gibi noktalardaki düzeltme ve onarım çalışmalarını yerine getirmediği için Turgut Özal Bulvarı üzerinde bulunan noktada gerçekleştirmeleri gereken çalışmaya izin vermeyeceğimizi söyledik. Turgut Özal Bulvarı’ndaki görüntü de bu durumdan dolayı kaynaklanıyor. Söz konusu firma da şu anda daha önce çalışma yaptıkları bölgelerdeki onarımları yüzde 65 oranında bitirmiş durumdalar. Kalan onarım çalışmaları da bittikten sonra biz Turgut Özal Bulvarı Mevlana Halit Mahallesi üzerinde bulunan noktadaki çalışmaya izin vereceğiz. 15-20 günlük bir sürenin ardından sorun çözülecek.”

Mehmet Uğur ÇAKIL/Yenigün Özel

Bu haber 95 kez okundu.
Bağlar - 16:44 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.