Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Fahri Kuran Kursu Öğreticilerinden Diyanet-Sen’e ziyaret

Diyarbakır - 15 Haziran 2021 12:01 A A

Fahri Kur’an Kursu Öğreticileri Platformu Diyarbakır Temsilcisi Menice Tekin ve beraberindeki heyet Diyanet-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Ömer Evsen’i ziyaret etti. Ziyarette, “Fahri Kuran Kursu Öğreticilerinin ve Vekil İmam Hatiplerin sorunları konusunda Evsen’e bilgi vererek, çözüm konusunda yardım istedi.

Kur’an’ı öğrenmeye ve öğretmeye gönül verdiklerini ifade eden Platform Diyarbakır Temsilcisi Menice Tekin, “Bizler çok kısıtlı imkânlarla elimizden geldiği kadar bu işi yapmaya çalışıyoruz. Gerek ücret gerekse izin ve diğer konularda maalesef bir çok sıkıntı yaşıyoruz. Kadrolu arkadaşlarımızla aynı işi yapmamıza ve aynı emeği vermemize rağmen onların yararlandığı bir çok haktan maalesef yararlanamıyoruz. Mesleki anlamda yeterlilik belgemiz, KPSS sınavlarından belli bir puan alma ve mülakatla alınma şartımız var. Bir çoğumuz hafız ancak atanamamış arkadaşlar. Uzun zamandır emek verdiğimiz işimizi emeğimizin karşılığını alacak şekilde yapmak istiyoruz.” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Diyanet-Sen Diyarbakır Şube başkanı Başkanı Ömer Evsen, “Fahri ve Vekil hocalarımızın kadroya geçirilmesi konusunda Diyanet-Sen kurulduğu günden beri çaba sarf ediyor. Nitekim bu çabalar sonucu çeşitli tarihlerde fahri ve vekil hocalarımız kadroya alındı. Sizlerin sorunlarının farkındayız. Emeğinizin karşılığını alabilmenizi bizler de gönülden istiyoruz. Gerek siyasilerle gerekse Diyanet İşleri Başkanlığı yetkilileri ile görüşmelerimizde sizlerin bu taleplerini dile getiriyoruz ücretlerinizin sosyal haklarınızın iyileştirilmesi ve kadroya geçirilmeniz hususunda yetkili sendika olarak üzerimize düşeni her zaman yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Bu haber 504 kez okundu.
Diyarbakır - 12:01 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.