Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Hem Bedenleri, Hem Yürekleri Isıtıyor

Bağlar - 23 Aralık 2020 14:06 A A

Bağlar Belediyesi’nin bünyesinde faaliyet gösteren giyim mağazası, 2020 yılında ihtiyaç sahibi 10 bin kişiye giyim desteği sağlayarak maddi imkanı olmayan vatandaşların yüzünü güldürdü. Çocukları kendi elleriyle giydiren Ak Partili Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, “Bir yavrumuzun dahi yüzünü güldürebilirsek ne mutlu bize. Ortaya koymuş olduğumuz sosyal ve gönül belediyeciliği ile vatandaşlarımızın duasını kazanmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bağlar Belediyesi, ortaya koyduğu sosyal belediyecilik projeleriyle hem bedenleri hem yürekleri ısıtıyor.

 Belediye bünyesinde faaliyet gösteren giyim mağazası, yaz ve kış demeden yılın her döneminde hizmet vererek  ihtiyaç sahibi vatandaşların yüzünü güldürüyor. 2020 yılı içerisinde 10 bin ihtiyaç sahibi vatandaşa giyim desteği sağlanırken, bunların önemli bir bölümünü çocuklar oluşturdu.

Dar gelirli ailelerin yaşadığı bölgede faaliyet gösteren mağazaya gelen vatandaşlar ihtiyaçlarını karşılamanın mutluluğu ile ayrılıyor.

AİLELER MEMNUN, ÇOCUKLAR MUTLU

Eşi Dürdane Beyoğlu ile birlikte mağazayı ziyaret eden Ak Partili Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, vatandaşlarla sohbet ederek çocukları kendi elleriyle giydirdi. Çocukların aileleriyle sıcak bir iletişim kuran Başkan Beyoğlu, çocuklarla yakından ilgilenerek gönüllerini okşadı. Aileler ,sağlanan destekten  duydukları memnuniyeti dile getirirken, çocukların mutluluğu ise gözlerinden okundu.

Belediyeciliği rutin hizmetlerden ibaret olarak görmediklerini belirten Başkan Beyoğlu, kurmuş oldukları işletmeler ve vatandaşlarla sağladıkları iletişim ağı ile binlerce vatandaşa giyimden gıdaya, eğitimden sosyal faaliyetlere kadar katkı sağladıklarını söyledi.

“İNSANLARIMIZI MUTLU ETMEK İÇİN ÇABALIYORUZ”

Beyoğlu, “İnsanımızın huzuruna ve mutluluğuna özel önem atfeden bir anlayışa sahibiz. Bir yandan devasa hizmetlerle ilçemizin her karışını yaşanılabilir hale getirmenin mücadelesini verirken, diğer yandan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın giyim ve gıda gibi temel ihtiyaçlarını karşılamaya özen gösteriyoruz. Bu mağazamız aracılığı ile binlerce vatandaşımıza bir nebze de olsa katkıda bulunmanın sevincini yaşıyoruz. Bunlar yeterli mi?. Elbette yeterli görmüyoruz. Daha fazla katkı sağlamak için imkanlar dahilinde mücadelemizi sürdüreceğiz. Bugün yarınlarımızın ışığı çocuklarımızı mutlu etmeye çalıştık. Bir yavrumuz dahi buradan mutlu ayrılmış ise biz bundan büyük mutluluk duyarız.” dedi.

Bu haber 582 kez okundu.
Bağlar - 14:06 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.