28° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Hububat Fiyat artışı üreticiyi mutlu etti

Diyarbakır - 11 Mayıs 2020 18:07 A A

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı hububat fiyat artışı, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki üreticiyi mutlu etti.

Bu yıl baharda yağmurun yeterli düzeyde düşmesine bağlı olarak hububatta yüksek rekolte bekleyen çiftçi, hasat hazırlığı yapıyor. Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Diyarbakır Ziraat Odası İl Koordinasyon Başkanı Mehmet Cevat Delil, Türkiye’deki hububat üretiminin önemli bölümünün bölgenin bereketli topraklarından karşılandığını söyledi.

Delil, şunları kaydetti: “Bu sene çok iyi yağış aldık. Son yılların en iyi yağışlarından biri oldu. İyi bir rekolte bekleniyor. Rekolte beklentisi ve açıklanan buğday alım fiyatı çiftçiyi umutlandırdı. Buğday fiyatında her yıl yüzde 12-13 civarında artış oluyordu. Hiçbir zaman yüzde 22’lik artış olmamıştı. Bu yıl buğday fiyatındaki artış çok iyi.”

Bu haber 554 kez okundu.
Diyarbakır - 18:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.