33° Parçalı az bulutlu
  • EURO 6.50
  • DOLAR 5.74

İlçe Milli Eğitim Müdürü derslere giriyor!

Bismil - 28 Mart 2019 11:19 A A

Bismil İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak, Bismil´de göreve başladığından beri projelerle ve farkındalık oluşturan kişiliği ile adından söz ettirmeye devam ediyor.

Bismil İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak, Hukuk Fakültesi ve Matematik Öğretmenliği Lisans programından mezun olduğu için, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yaparken de mezun olduğu Lisans programlarını da sürekli işlevsel hale getiriyor.

Öğrencilere hukuk, adalet, eşitlik, örnek rol ve model olma konularında sürekli verdiği seminerlerden ve Bismil Fen Lisesinde demokrasi ve insan hakları dersinden sonra şimdi de Bismil Anadolu Lisesi´nde 12. sınıflara Matematiğin zor olan ve öğrencilerin isteği üzerine limit türev, integral ve vb. konularda öğrencilere yardımcı oluyor.

Bismil İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak, okul ziyaretleri sırasında Bismil Anadolu Lisesi öğrencileri ile bir araya geldiklerinde, 12. Sınıf öğrencilerinin sınav kaygılarını dile getirip bazı öğrencilerin özellikle matematiğin bazı konularında çok zorlandıklarını belirttiklerine değinerek, Bunun üzerine, kendilerine matematiğin çok zevkli olduğunu ve takip etmeleri gereken adımları dile getirdiğimde; zorlandıkları limit, türev, integral ve vb. konularda ders anlatmamı istemeleri üzerine, her hafta öğrencilere 2 saat derse girme sözü verdiğini söyledi.

Ak, öğrenciler arasında olmanın ve gençlere ders anlatmanın çok güzel olduğunu ve öğrencilerin başardıklarında kendisinin de çok mutlu olduğunu ifade ederek, Asli görevinin gençlere yol, rehber olduğunu belirtti.

Bismil Anadolu Lisesi müdürü Osman Sülun ise; İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak´ın okullarına düzenli gelip öğrenciler ders anlatmasının çok anlamlı olduğunu ve memnuniyetini dile getirdi. Sülun, tüm bu yoğun iş temposuna rağmen İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak´ın zaman ayırıp okullarına ve öğrencilerine verdiği destekten dolayı minnettar olduklarını belirttiler.

Bu haber 536 kez okundu.
Bismil - 11:19 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.