24° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

‘İsrail askerlerinin Filistinlilere yönelik saldırısını lanetliyorum’

Diyarbakır - 9 Mayıs 2021 22:07 A A

İYİ Parti Ortadoğu Politikaları Başkanı Mehmet Salim Ensarioğlu, İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa’da Filistinlilere yönelik gerçekleştirilen saldırıları kınayıcı yazılı açıklama yaptı.

“İNSANLARIN SESSİZ KALMAMASI GEREKEN BİR İNSANLIK ZULMÜ”

Üç semavî dinde de kutsiyet taşıyan Kudüs’te, Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa’da, Kutsal kabul edilen bu günlerde ibadet eden Filistinlilere yönelik İsrail polisinin gerçekleştirdiği saldırıları lanetleyen Ensarioğlu, “İsrail’in ardı arkası kesilmeyen, sivilleri hedef alan bu hain saldırıları hangi dine mensup olursa olsun tüm inananların sessiz kalmaması gereken bir insanlık zulmü” dedi.

ORTADOĞU’NUN ŞIMARIK ÇOCUĞU!

Ensarioğlu, İsrail’in 1967’den bu yana tavırlarıyla, istiyorumcu tutumu ve bu isteklerini elde etme yolunda hiçbir saldırgan yöntemden geri durmayan yaklaşımıyla Ortadoğu’nun şımarık çocuğu konumunda olduğunu ifade ederek, şunları söyledi: “Ancak bugün Ortadoğu kazanını kaynatıp duran Ortadoğulu bir İsrail varsa, bir de İsrail’i şımartan Amerika var.  İsrail’in Filistin topraklarına ve halkına saldırıları, tüm insanlığın ama en başta her adımda sözde “demokrasi”, “insan hakları” vurgusu yapan batı bloğunun sessiz kalmaması gereken bir zulümler dizisi. Bu zulümlere bırakın ses çıkarmayı, üzerine bir de yarayı daha da kaşıyan bir Amerika gördük. Bugün İsrail bu saldırıları daha da cüretkâr gerçekleştiriyorsa, bunda Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan edip, elçiliklerinin oraya taşınması talimatını veren Trump’ın vebali büyüktür”

BİDEN’E SESLENDİ

ABD Başkanı Biden’e Salim Ensarioğlu, “insan hakları”, “barış”, “adalet” söylemlerinin giderek geliştirildiği günümüzde, bu değerlerin yerleştirilmesine katkı sağlayacak adımlarla samimiyet ortaya koyun. Her fırsatta tüm bu değerlerden kendini muaf tutan Ortadoğu’nun şımarık çocuğu İsrail’i dizginleyin artık” diye konuştu.

Bu haber 942 kez okundu.
Diyarbakır - 22:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.