23° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kadın meclisinin yeni sözcüsü Seda Berekeatoğlu

Diyarbakır - 20 Ağustos 2020 16:27 A A

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odasının dönem sözcüsü değişti.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odasının 48 kişilik Kadın Meclisinin yeni dönem sözcüsü belli oldu. Sevim Vural’ın yerine Seda Berekeatoğlu sözcü olarak seçildi.

Diyarbakır’da geçtiğimiz yıl Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde kurulan Türkiye’nin ilk iş Kadın Meclisi bir yılını doldurdu.  Kadınların yatay örgütlenme ve çoklu temsiliyet esası üzerinden kurulan DTSO Kadın Meclisi’nin ilk dönem sözcüsü Sevim Vural olmuştu. Bir yılı dolan Sevim Vural’ın yerine Seda Berekeatoğlu’nu seçildi. Ayrıca iki başkan yardımcısı da değişti.

Başkanlık yarışı yerine dönüşümlü sözcülükle işbirliği ve dayanışmayı öne çıkaran Kadın Meclisi, geçtiğimiz yıl Sevim Vural’ı dönem sözcüsü olarak seçmişti.

Berekeatoğlu ilk değerlendirmesini Tigris Habere yaptı. Berekeatoğlu, 1. Dönem yönetim kurulu dönem sözcüsü Sevim Vural’ın bir yılını doldurduğunu hatırlatarak, “Kadın Meclisi Tüzüğü gereği her yıl Sözcülük değiştirilerek Yönetim Kurulu içinden seçimle yeni sözcü belirlenmektedir. Kadın Meclisi Yönetim Kurulu kendi içinde yaptığı seçim sonucunda oy birliği ile beni seçti. Beni seçen kadın arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bu haber 1366 kez okundu.
Diyarbakır - 16:27 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.