11° Parçalı bulutlu
  • EURO 7.27
  • DOLAR 6.73

Kahraman: ‘AK Parti’nin başarı sırrı Siyaset Akademisidir’

Diyarbakır - 23 Şubat 2020 20:41 A A

AK Parti Sur İlçe Başkan Adayı ve İş insanı Murat Kahraman, Bu yıl 19. Döneme giren AK Parti Siyaset Akademisiyle ilgili yaptığı değerlendirmede, AK Parti’nin başarı sırrının altında yatan en önemli uygulamalardan birisinin de AK Parti Siyaset Akademisi olduğunu söyledi.

Bugün 19. Dönem Siyaset Akademisi’nin açılış toplantısına katılan AK Parti Sur İlçe Başkan Adayı Murat Kahraman, Adalet ve Kalkınma Partisi sadece iktidar olmayı hedefleyen bir parti olmadığına işaret ederek, “Türkiye siyasetine adım attığı andan itibaren, gelişmeyi ve bulunduğu noktadan ileriye gitmeyi hedeflemiş bir siyasal harekettir. Sürekli toplumla iç içe olan politikalarını ve faaliyet planlarını belirlerken teşkilatların ve halkın taleplerine cevap verme niteliği taşımasına önem veren bir partidir. Böyle bir parti olma özelliğine sahip olduğu içinde girdiği bütün seçimlerde açık ara farkla galip gelmiştir. Bu başarı sırrının altında yatan en önemli uygulamalardan birisi de AK Parti Siyaset Akademisi’dir” diye konuştu.

“BUGÜNE KADAR 60 BİN’E YAKIN İNSANIMIZ EĞİTİM ALMIŞTIR”

Kahraman, Bu yıl Siyaset Akademisinin 19.döneminin gerçekleştirildiğini hatırlatarak, “Hiçbir siyasi kimlik gözetmeksizin demokratik katılıma, siyasete ve ekonomiye ilgi duyan, sosyal ilişkilerini daha da geliştirmeyi hedefleyen, kişisel birikim ve donanımını artırmak isteyen herkes bu programa katılabilecektir. Hiçbir siyasi parti üyeliği, parti mensubiyeti, başka bir siyasi partiye üyelik olsa bile Siyaset Akademisine katılım bizim için önemlidir ve bu konuda bir engellimiz söz konusu değildir. Siyaset akademisinde konusunda uzman hocalarımız ders vermektedir. İlkini 2008’in Ocak ayında başlattığımız Siyaset Akademisinde, bu zamana kadar 60 bine yakın insanımız eğitim almıştır ve siyaset sahnesinde yer almıştır” ifadelerini kullandı.

Bu haber 1020 kez okundu.
Diyarbakır - 20:41 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.