31° Az bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Karantinaya alınan iki bina dezenfekte edildi!

Diyarbakır - 3 Mayıs 2020 21:37 A A

Merkez Yenişehir Toprak Mahsulleri Ofisi yerleşkesinde bir vatandaşın Covid-19 testinin pozitif çıkması üzerine karantinaya alınan 2 binada dezenfekte işlemi gerçekleştirildi.

Diyarbakır Merkez Yenişehir ilçesinin İstasyon Cadde’sindeki Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) yerleşke alanında yer alan 36 daireli 2 bina, karantinadan sonra Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yer alan İlaçlama Birimi tarafından bugün dezenfekte edildi.

İlaçlama Birimi çalışanları karantina altına alınan binaların ilk olarak çevre temizliğini yaptı. Daha sonra ekipler, karantina altına alınan apartmanların içlerine kadar girerek dezenfektan işlemlerini sürdürdü. Emniyet şeridi ile girişi kapatılan 36 daireli iki binada kimsenin giriş çıkışına izin verilmiyor. Polis ekipleri de 24 saat karantina altına alınan apartmanların önünde nöbet tutuyor. 14 günlük karantina sürecine tabi tutulan vatandaşların ihtiyaçları İl Vefa Grubu ve akrabaları tarafından karşılanıyor. 

Kaynak: İLKHA

Bu haber 513 kez okundu.
Diyarbakır - 21:37 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.