Açık
  • EURO 6.00
  • DOLAR 5.30

Kart Dolum yerleri artırılsın!

Diyarbakır - 10 Ağustos 2018 10:59 A A

Diyarbakır Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Fesih Kaya, kart dolum yerlerinin eksik olduğunu belirterek, gerekli önlemlerin alınmasını istedi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi aldığı kararla şehir içi ulaşımda kartlı uygulamaya geçti. Ancak aradan geçen 6 aya rağmen kartlı uygulamada sıkıntılar devam ediyor. Kart dolum yerlerinin az olması nedeniyle vatandaşlar mağdur oluyor.

Diyarbakır Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Fesih Kaya, “Bildiğiniz gibi Büyükşehir Belediyesi bir süre önce kartlı uygulamaya geçti. Bu güzel ve yerinde bir uygulama ancak vatandaşımız hala bu sisteme alışmadı. Özellikle özel halk otobüslerine binen vatandaşların bir bölümü kart kullanmıyor. Umarım vatandaşımız bu sisteme alışır. Ancak vatandaş, kart dolum yerlerinin azlığından şikayetçi. Umarım Belediye yetkilileri kentin farklı yerlerine dolum noktaları koyar. Bizim vatandaşlarımızdan ricamız kart tercih etmeleri” şeklinde konuştu.

“BÜTÜN PROBLEMLERİMİZİ ÇÖZDÜK!”

Toplu taşımaya yapılan zamların ardından tüm özel halk otobüslerinde klimaların açılığını belirten Kaya, “Vatandaşlarımız bu uygulamadan oldukça memnun. Bazı küçük sorunlar dışında birçok konuda problemlerimizi çözdük. En önemlisi özel halk otobüslerine yönelik şikayet azaldı. Bunu en aza indirmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

(Haber: Özcan YILDIZ-Tigris Haber Gazetesi)

Bu haber 86 kez okundu.
Diyarbakır - 10:59 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.