Açık
  • EURO 6.00
  • DOLAR 5.30

Kayapınar Belediyesi zabıta ekipleri denetimlerini artırdı

Diyarbakır - 15 Ağustos 2018 15:21 A A

Kayapınar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçe sınırları içerisindeki; market, bakkal, pastane, fırın ve kuaförlere yönelik denetimleri artırdı.

‘İnsan ve Sağlık Dostu’ Kayapınar Belediyesi Zabıta Ekipleri Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla gıda üretilen ve satılan iş yerlerinin insan sağlığı açısından daha nitelikli ve uygun şartlarda hizmet vermesini sağlamak için denetimlere devam ediyor. İşyeri ruhsatı, sağlık koşulları, gramaj, hijyenik alan, son kullanma tarihi, fiyat gibi hususlar ile tüm hizmetleri denetleyen ekipler, eksikliği bulunan iş yerlerine eksikliklerini tamamlaması için uyarılarda bulundu.

Kayapınar Belediyesi Zabıta Müdürü Abdurrahman Cengiz, “Vatandaşlarımızın sofrasında sağlıklı ve güvenli ürünlerin yer almasını sağlamak en önemli görevlerimiz arasındadır. Ekiplerimiz, Kayapınarlı vatandaşlarımızın sağlıklı, temiz ve güvenilir iş yerlerinden hizmet almalarını sağlama bilinci ile denetim faaliyetlerine düzenli olarak devam etmektedir.” dedi.

“EKSİKLİKLERİ GİDERMEYEN İŞ YERİ SAHİPLERİNE GEREKLİ YAPTIRIMLAR UYGULAYACAĞIZ”

Uygun şartları taşımayan işyerlerine, eksikliklerini tamamlamaları için süre verildiğini ve süre sonunda belirtilen eksikliklerini tamamlamayan işyeri sahiplerine gerekli yaptırımların uygulanacağını dile getiren Cengiz, işyeri sahiplerinin belirtilen süre içerisinde eksikliklerini tamamlamaları için gerekli özeni göstermeleri gerektiğini ifade etti.

Bu haber 61 kez okundu.
Diyarbakır - 15:21 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.