19° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kızılay Sur Şubesi’nden Ramazan yardımı

Diyarbakır - 27 Nisan 2021 22:15 A A

Kızılay Sur Şubesi tarafından, Diyarbakır’ın merkez Sur ilçesindeki mahallelerde bin kişilik sıcak yemek 250 gıda kolisi dağıtıldı.

Kızılay Sur Şubesi, Sur İlçesinde yaşlı, hasta ve yetim vatandaşlar başta olmak üzere önceden tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelere her gün sıcak yemek dağıtımı yapıyor.  Yardım çalışmaları kapsamında Türk Kızılay Sur Şube Başkanı Recep İdikut, Yönetim Kurulu üyeleri Cüneyt Özmen, Gülhan Sönmez, Mehmet Baytar ve üyelerden oluşan Kızılay ekibi,  Sur ilçesi merkez mahallelerde gıda kolilerini vatandaşların evlerini tek tek dolaşarak dağıttı.

Türk Kızılayı Sur Şube Başkanı Recep İdikut, Covid-19 nedeniyle Ramazan ayında hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarında ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine Kızılay ekiplerimiz sıcak yemek ve gıda kolisi götürmeye devam ettiğini ifade ederek, “Sur Kızılay Şubesi olarak bu günde 1000 ihtiyaç sahibine sıcak yemek ve 250 ailemize gıda kolisi dağıtımı gerçekleştirdik.  Bağışçılarımız başta olmak üzere emeği geçen herkesten Allah razı olsun.” dedi.

Yemek ve gıda kolisi dağıtımı yapılan vatandaşlar. Türk Kızılay ekiplerinin bu zorlu süreçte kendilerini yalnız bırakmayıp yardımda bulundukları için Kızılay ekibine teşekkür etti.

Bu haber 290 kez okundu.
Diyarbakır - 22:15 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.