Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Konukevi Kız Öğrenci Yurdu’na kayıtlar başladı

Diyarbakır - 4 Ağustos 2021 15:29 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, eğitim hayatının devamı için yeterli imkânı bulunmayan 168 kişiyi ücretsiz kabul edeceği Konukevi Kız Öğrenci Yurdu’na kayıtlar başladı.

Büyükşehir Belediyesi’nin, dezavantajlı kızlara okuma olanağı tanımak amacıyla geçen yıl hayata geçirdiği Konukevi Kız Öğrenci Yurdu, 2021-2022 eğitim döneminin hazırlıklarını tamamladı.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı, Bağlar ilçesinde yer alan, toplam 168 lise ve dengi okullardan mezun kızların yatılı şekilde yararlanacağı Konukevi Kız Öğrenci Yurdu öğrenci kabulüne başladı.

ÖĞRENCİLERE YÖNELİK SOSYAL VE KÜLTÜREL ETKİNLİKLER

Alanında uzman öğretmenler eşliğinde TYT ve AYT sınavlarına hazırlanacak öğrenciler, 7 gün boyunca eğitim görecek. Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Servisi’nin de yer aldığı yurtta, öğrenciler ders dışı faaliyetler kapsamında idare tarafından belirlenen takvim ile kültürel ve sosyal etkinliklerden de yararlanacak. Yurttan yararlanmak isteyen kız öğrenciler, Selahaddin Eyyubi Mahallesi 330.Sokak No: 9 Bağlar/Diyarbakır adresine gelerek başvuruda bulunabilecek. Kız öğrenci yurdu ile ilgili detaylı bilgi almak isteyenlerde 0850 224 21 21 numaralı telefonu arayabilecek.

Bu haber 724 kez okundu.
Diyarbakır - 15:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.