23° Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Malkoç, Gelecek Partisi’nde MYK üyesi oldu

Diyarbakır - 13 Aralık 2019 18:11 A A

Bir süre Adalet Birlik Partisi eski Diyarbakır İl Başkanlığını yürüten Mustafa Malkoç, Eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu Gelecek Partisinde Merkez Yürütme Kurulu üyesi oldu.

Gelecek Partisi MYK üyesi Mustafa Malkoç, eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu’na ve ekibine güvendiği için yeni kurulan partiye geçtiğini ifade ederek, Gelecek partisinin siyasetinin temeli insan onurunu korumak ve yüceltmek olduğunu söyledi.

Gelecek Partisi’nin bütün kimliklerin, kültürel mirasların koruyucusu olacağının altını çizen Malkoç, “Surat asmaya değil tebessüm etmeye geliyoruz. Gün bizi ayıran değil bizi birleştiren politikaları konuşma günüdür. Bizi birleştiren temel ilkelerimizi paylaşmak ve bir anlamda ahitleşmek istiyoruz. Siyasetimizin temel felsefesi geleneğe bağlı özgürlükçülüktür. Geleneğe bağlılığımız statüko değil, özgürlükçülük anlayışımız gelenekten kopuş değildir. Siyasetimizin temeli insan onurunu korumak ve yüceltmektir. İnsanı ihmal eden hiçbir devlet baki olamaz” diye konuştu.

“BÜTÜN KİMLİKLERİN KÜLTÜREL MİRASLARINI KORUYACAĞIZ”

Malkoç, Bütün kimliklerin kültürel miraslarını koruma ve geliştirmek haklarını temel insan hakları olarak görüyor ve desteklenmesini savunduğuna değinerek, “ Ana dilin öğretilmesi toplumsal barış ve dayanışmamızı tahkim edecektir. Temel ilkemiz özgürlükçü laiklik, çoğulcu din anlayışıdır. Siyaset alanında herkes kendi imtihanını vermeli ama dini değerleri kimse imtihan sathına sokmamalıdır. Devlet, bütün dini, mezhebi anlayışlara aynı mesafede olmalıdır. Temel ilkemiz, özgürlükçü laiklik, çoğulcu din anlayışıdır” ifade etti.

Bu haber 2230 kez okundu.
Diyarbakır - 18:11 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.