19° Açık
  • EURO 6.31
  • DOLAR 5.73

Mardinkapı-Kabê Köprüsü hattında asfalt çalışması başladı

Diyarbakır - 22 Mayıs 2019 14:00 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Adnan Selçuk Mızraklı, Mardinkapı-Kabê Köprüsü hattında başlayan asfalt çalışmasını yerinde inceleyerek denetledi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, Mardinkapı – Kabe Köprüsü hattında asfaltlama çalışmasına başladı. Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Adnan Selçuk Mızraklı, asfaltlama çalışmalarına ilişkin ilgili birim amirlerinden bilgi aldı. Asfaltın kalitesini alana getirilen cihaz ile bizzat ölçen Mızraklı, sonuçların memnuniyet verici olduğunu söyledi. Çalışanlarla da sohbet eden Mızraklı işçilere emeklerinden dolayı teşekkür etti. Mızraklı’ya Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeleri, Sur Belediyesi Eşbaşkan vekilleri, daire başkanları eşlik etti.

Yaklaşık 5 bin ton asfaltın serileceği ve Ramazan Bayramı’ndan önce tamamlanması hedeflenen hattı denetleyen Mızraklı, asfaltlamadan sonra yürütülecek kaldırım çalışmalarında yurttaşların kullanabileceği en iyi şekilde düzenlenmesini istedi. Kent turizmi açısından önemli bir yere sahip olan Mardinkapı – Kabe Köprüsü hattında asfaltlama çalışmalarının ardından kaldırım, aydınlatma, istinat duvar yenilemesi ve peyzaj çalışmaları yürütülecek.

Bu haber 428 kez okundu.
Diyarbakır - 14:00 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.