Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Tekstil OSB yolu trafik akışına uygun hale getirildi

Diyarbakır - 12 Nisan 2021 11:09 A A

Büyükşehir Belediyesi havaların ısınmasıyla yol yapım çalışmalarına hız verdi. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, trafik akışına uygun şekilde yapılmayan ve birçok kazaya sebep olan Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (OSB) kavşak ve bağlantı yolunu yeninden düzenledi.

Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, Elazığ yolu üzerinde yer alan ve trafik akışına uygun şekilde yapılmayan ve genel olarak ağır tonajlı araçların kullandığı OSB kavşak ve bağlantı yolunda çalışma başlattı.

Ekipler, birçok kazaya sebep olan kavşak ve bağlantı yolunda ilk etapta alt yapı çalışması yürüttü. Bu kapsamda yolda toplam 2 bin ton temel malzemesi kullanıldı.

Büyükşehir Belediyesi, altyapı çalışmaları tamamlanan Tekstil OSB kavşak ve bağlantı yoluna 900 ton sıcak asfalt serdi. Yapılan titiz çalışmayla trafik akışına uygun hale getirilen Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Elazığ bağlantı yolu yeniden vatandaşların hizmetine sunuldu.

Yol Bakım ekipleri, kentte Yusuf Azizoğlu, Evrim Alataş, Mezopotamya ve Siverek caddelerinde çalışmalarına devam ediyor.

Bu haber 379 kez okundu.
Diyarbakır - 11:09 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.