12° Açık
  • EURO 6.36
  • DOLAR 5.77

Mızraklı’dan mezarlık ve aile ziyaretleri

Diyarbakır - 11 Ağustos 2019 22:31 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Dr. Selçuk Mızraklı, Kurban Bayramı’nın 1’inci günü Mardinkapı Mezarlığı’nı ziyaret etti ve ailelerle bir araya geldi. 

Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Dr. Selçuk Mızraklı, HDP Milletvekili Remziye Tosun, HDP Diyarbakır İl Eşbaşkanları Hülya Alökmen Uyanık, Zeyat Ceylan ve belediye meclis üyeleri, Sur ilçesi Mardinkapı Mezarlığı’nda Vedat Aydın’ın kabristanını ziyaret etti. Bir dakikalık saygı duruşuyla başlayan mezarlık ziyareti Mızraklı, Ceylan, Uyanık ve Vedat Aydın’ın ağabeyi Veysi Aydın’ın barış vurgusu yaptıkları konuşmaları, okunan dualar ve kabristanlara bırakılan kırmızı karanfillerle son buldu. 

Sabah erken saatlerde gerçekleşen ziyarette Eşbaşkan Mızraklı, diğer kabristanları da gezerek yurttaşlarla bir araya geldi ve Kurban Bayram’larını kutladı. Öte yandan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, mezarlıklarda kurduğu stanta yurttaşları kolonya ile karşılayıp şeker ikram etti.

MIZRAKLI AİLELERLE BİR ARAYA GELDİ

Mardinkapı Mezarlığı programını tamamlayan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Dr. Selçuk Mızraklı, Kayapınar ilçesinde ikamet eden Polat ve İldan, Bağlar ilçesinde Han, Okan, Kaplan, Dede ve Işıktaş ailelerine bayram ziyareti gerçekleştirdi. Belediye meclis üyelerinin de eşlik ettiği bayramlaşmada aileler, çeşitli ikramlarda bulunarak bu anlamlı günde yapılan ziyaretten dolayı teşekkür ettiler.  Ailelerin genç bireyleri ve çocuklarıyla yakından ilgilenen Mızraklı, çocuklara boyama kitabı ve kalem hediye etti. Gençlerin ve çocukların eğitim durumlarını öğrenen Mızraklı, eğitim konusunda kendi tecrübe ve deneyimlerini aktardı.

‘BÜYÜK BİR AİLEYİZ’

Hane ziyaretlerinde birlikte büyük bir aile olduklarına vurgu yapan Mızraklı, bu aile geleneğinin özellikle bayramlarda daha fazla ön plana çıktığını belirtti. Gençlerin ve çocukların aile geleneklerini devam ettirmelerini isteyen Mızraklı, aile bireylerinin başarı için kenetlenmeleri gerektiğini ifade etti. Kenetlenmeleri durumunda bütün sorunların üstesinden gelebileceklerini dile getiren Mızraklı, bu halka borçlu olduklarını ve bu borcu yapılacak hizmetlerle ödeyeceklerini sözlerine ekledi. 

Mızraklı, bayramlaşma programını Barış Anneleri’ne gerçekleştirdiği ziyaret ile tamamladı. 

Bu haber 560 kez okundu.
Diyarbakır - 22:31 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.