28° Açık
  • EURO 6.64
  • DOLAR 5.82

MÜSİAD’da İstihdam Teşvikleri Bilgilendirme toplantısı

Diyarbakır - 2 Şubat 2019 11:55 A A

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Diyarbakır Şubesi’nde İstihdam Teşvikleri Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi.

İŞKUR ve SGK, ÇSGB, İstihdam Teşvikleri hakkında bilgilendirme toplantısı, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Diyarbakır Şubesi’nde yapıldı.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Diyarbakır İl Müdürü Reşat Merttir ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Diyarbakır Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü, Halit Açar, Diyarbakır İŞKUR İl Müdürü İsmail Koç, teşviklerle ilgili katılımcılara ayrıntılı bilgi verdi ve sorularını cevaplandırdı.

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Diyarbakır Şube Başkanı Mehmet Bakır Eza ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Diyarbakır İl Müdürlüğü, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Diyarbakır Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü, Halit Açar’ın katıldığı toplantıda konuşan Diyarbakır İŞKUR İl Müdürü İsmail Koç, ilave istihdam teşvikleri hakkında bilgi verdi.

“MÜSİAD DİYARBAKIR VE ÜLKEDE AKTİF ROL OYNUYOR”

MÜSİAD üyelerine Yönelik bilgilendirmenin yanı sıra yeni yönetimin hayırlı olması temennisinde de bulunan Diyarbakır İŞKUR İl Müdürü İsmail Koç, “MÜSİAD Diyarbakır’da ve ülkede aktif rol oynayan bir sivil toplum kuruluşumuzdur. Yeni yönetimde eskisi gibi başarılı bir anlayış sergiliyor. Kendilerine teşvikleri bilgilendirme, istihdama yönelik kurumsal teşviklerle ilgili sunum yaptık. Yeni yönetim de şehrimiz için hayırlı olsun” dedi.

2019 YILINDA UYGULANACAK TEŞVİKLER HAKKINDA BİLGİ VERİLDİ

2019 yılında uygulamaya konulacak olan teşvikler ve yapılacak diğer çalışmalarla ilgili bilgi veren Koç, İŞKUR teşviklerinden yararlanmanın temel şartının İŞKUR’a kayıtlı istihdam olmasını hatırlattı ve ilave istihdamda asgari ücret desteğinin devam edeceğini, faydalanmak için mutlaka İŞKUR’a giriş yapılarak, teyit edilmesi gerektiğini söyledi. Ayrıca, MÜSİAD’ın yeni yönetimine de başarılar dileyen Koç, “MÜSİAD’ın yeni yönetimine hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Sevgili başkan Mehmet Bakır Eza ve değerli yönetim kurulu ve üyeleri ile çok başarılı işler yapacaklarına inanıyorum. Kendilerini tebrik ediyorum yeni yönetimin hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

YENİ BAŞKANDAN TEŞEKKÜR

Üyelerine ve yönetimine karşı yapılan ziyaret ve verilen seminerden dolayı teşekkür eden Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Diyarbakır Şube Başkanı Mehmet Bakır Eza’da, “Özellikle istihdama yönelik teşvik ve desteklerin bilinirliğinin arttırılmasının önemli olduğunu düşünmekteyiz. Bu sebepten dolayı üyelerimize yönelik İŞKUR Diyarbakır İl Müdürlüğü ve SGK Diyarbakır İl Müdürlüğü,’ Diyarbakır Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün düzenlediği seminer ve ziyaret bizleri gayet mutlu etti. Kendilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kalabalık bir katılımla gerçekleşen toplantı, MÜSİAD üyelerinin teşviklerle ilgili sorularının cevaplandırılmasıyla sona erdi.

Bu haber 641 kez okundu.
Diyarbakır - 11:55 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.