Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Öğrencilere çevre temizliği bilinci kazandırılıyor

Diyarbakır - 14 Ekim 2021 14:40 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, öğrencilere ‘’Çevre Temizliği Eğitimi’’ ile ilgili seminer düzenledi.

Büyükşehir Belediyesi, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ile Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı öğrencilere çevre temizliği bilinci kazandırılması için ortak çalışma başlattı.

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığında görevli çevre mühendisleri, Merkez, Selahaddin Eyyubi, Bismil Prof. Dr. Aziz Sancar Bilgievleri ile Sur, Silvan El-Cezeri Akademi Lise, ve Hani Gürbüz Gençlik Merkezi öğrencilerine seminer verdi.

Mühendisler, öğrencilere; çevre temizliği, küresel ısınma, geri dönüşüm, tüketilebilir enerji, yenilenebilir enerji, ekosistem katı atık ve yönetimini, katı atıkların geri dönüşümleriyle kazanımı ve çevremizdeki katık atıkları nasıl azaltılabileceğini konularında bilgilendirdi. Etkinlikte, çevre temizliği konulu kısa filmler izletildi. Öğrenciler için düzenlenen seminerler 2021-2022 eğitim-öğretim yılı boyunca devam edecek.

Bu haber 106 kez okundu.
Diyarbakır - 14:40 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.