33° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

“Pandemi Döneminde Öğretmen Olmak” Semineri

Diyarbakır - 6 Mayıs 2021 13:44 A A

Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik Eğitim Araştırma Merkezi (SODİMER) Başkanı Prof. Dr. Levent Eraslan, Diyarbakır’daki öğretmenlerle çevrim içi olarak buluştu.

Eraslan tarafından çevrim içi platformlarda 38.’si gerçekleştirilen “Pandemi Döneminde Öğretmen Olmak” adlı seminere yüzlerce öğretmen katıldı. Salgın döneminde mutasyona uğrayan öğrenme-öğretme stillerine yönelik öğretmenlerin yaşadığı sorun alanlarını belirlendiği ve çeşitli önerilerin öğretmenler ile paylaşıldığı seminere, İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan da katılım sağlayarak eğitim alanında gerçekleştirdikleri çalışmalarından bahsetti.

Eraslan tarafından 38.’si gerçekleştirilen “Pandemi Döneminde Öğretmen Olmak” seminerinde öğretmenlerin dijital eğitimde yaşadığı çevrim içi sınıf yönetimi, çevrim içi zaman yönetimi, dijital becerilerin eksikliği, öğrenci ve öğretmen motivasyonu gibi sorun alanlarına değinilerek çözüm önerileri sunuldu.

Eraslan semineri “Hızlı gerçekleşen bu değişimler karşısında strese girmeniz ve kaygılanmanız oldukça normaldir; değişime uyum sağlamak için kendinize zaman verin.” sözleriyle bitirdi ve seminer sonunda öğretmenlerin sorularını yanıtladı.

Bu haber 617 kez okundu.
Diyarbakır - 13:44 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.