24° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Parlak: “Kudüs, inancımızın, medeniyetimizin haklı davasıdır”

Diyarbakır - 8 Mayıs 2021 17:34 A A

AK Parti MKYK üyesi, Doğu Anadolu Bölge Teşkilat Koordinatörü, AK Parti Genel Başkan Vekil Yardımcısı Alaattin Parlak, Her zamanda olduğu gibi İsrail’in şiddet ve zulmünün arttığı günlere şahitlik ettiklerinin altını çizerek, “Bu gece İsrail, Mescid-i Aksa’da, namaz kılan cemaate saldırmış, açık bir devlet terörü uygulamıştır. İlk kıblemize, mukaddes mekânımıza, Harem-i Şerifimize kirli ayaklarıyla girmiş, Müslümanların canından aziz saydığı Beytü’l Makdis’i kana bulamışlardır” dedi.

“FİLİSTİN TOPRAKLARA HUZURA HASRET KALMIŞTIR”

Asırlar boyu medeniyetlerin huzur ve sükûnet içinde bir arada yaşadığı “Çevresi Mübarek Kılınan Mekan” olarak ifade edilen Mescid’i Aksa, İsrail’in Filistin topraklarını işgal ettiği günden beri huzura hasret kaldığına işaret eden AK Parti Genel Başkan Vekili Yardımcısı Parlak, şöyle dedi:

“İsrail, bütün inançlarda bilinen temel öğretiyi yok saymış, dokunulması yasak olan mabedi ayaklarıyla ve silahlarıyla kirletmişlerdir.  İsrail askeri, Mescid-i Aksa’da ibadet halinde bulunan yaşlı, genç, kadın çocuk demeden ibadet halinde bulunan masum insanlara gaz bombaları ve plastik mermilerle saldırmış 200’den fazla insanın yaralanmasına sebep olmuştur. Tevrat’ta “öldürmeyeceksin” emrini çiğnemiş, kutsal mabedin içinde katliama yeltenmişlerdir.

“KUDÜS, İNANCIMIZIN, MEDENİYETİMİZİN HAKLI DAVASIDIR”

Kudüs, inancımızın, medeniyetimizin haklı davasıdır. Bu davada zafer muhakkak Müslümanların olacaktır. Kudüs sadece bir şehrin adı değil, bir davanın adıdır. Kudüs, miracın şehri ve peygamber emanetidir. “Allah’ın evi işgal altındayken ben evimde nasıl gülebilirim?” diyen büyük komutan Selahaddin Eyyubi’nin rüyasıdır.

5. HAREM-İ ŞERİF’TEN, FİLİSTİN HALKINA GEÇMİŞ OLSUN DİYORUM

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın söylediği gibi barış çınarı Kudüs yıkılırsa bunun altında tüm dünya kalır. Siyonist İsrail’in ramazan ayında Mescid-i Aksa ve Müslümanlara yaptığı çirkin ve kabul edilmez saldırıyı lanetliyor, 5. Harem-i Şerif’ten Diyarbakır’dan, Filistin halkına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum”

Bu haber 614 kez okundu.
Diyarbakır - 17:34 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.