23° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Ramazan ayında asfalt hizmetine devam

Bağlar - 7 Mayıs 2020 12:38 A A

Bağlar Belediyesi, Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) salgını süreci ve Ramazan ayında cadde ve sokaklarda asfalt çalışmalarına devam ederek vatandaşların takdirini kazanıyor. 45 bin nüfuslu Mevlana Halit Mahallesi’nde sürdürülen çalışmaların bayram öncesinde tamamlanması planlanıyor. Her gün bölgeye gelip çalışmaları inceleyen Başkan Hüseyin Beyoğlu, “Bayramdan sonra tempomuzu artırarak asfalt ihtiyacı olan diğer mahalle, cadde ve sokaklarımızı da asfaltlayacağız” diyerek belediyenin bazalt taşından ürettiği sıcak asfalt ile kenti ihya etmeye devam edeceklerinin altını çizdi.

Bağlar Belediyesi, Çin’de ortaya çıkan ve daha sonra tüm dünyada hızla yayılarak yaşamı durdurma noktasına getiren Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde aksatmadığı asfaltlama çalışmalarını Ramazan ayında da sürdürüyor. Yenihal 2 Caddesi’nin ardında başlanan Mevlana Halit Caddesi’ndeki asfaltlama çalışmalarında sona doğru geliniyor. 45 nüfusu ile ilçenin en büyük mahallelerinden olan Mevlana Halit Mahallesi’nde devam eden çalışmalar kapsamında bu kez Bayramoğlu Camii Caddesi asfaltlandı. Mevlana Halit Mahallesi ara sokak ve caddelerindeki çalışmaların bayrama kadar tamamlanması planlanıyor. Daha sonra ilçedeki diğer yerleşim yerlerinde aşamalı olarak asfaltlama çalışmaları yapılacak.

Bağlar Belediyesi’nin asfalt seferberliği, uzun yıllardır bu sorundan şikâyetçi olan vatandaşların takdirini topluyor.

“İLÇEMİZİN HER TARAFINI ASFALT İLE İHYA EDECEĞİZ”

Devam eden asfalt çalışmalarını her gün düzenli olarak takip eden ve yakından izleyerek ekiplere talimatlar veren Başkan Hüseyin Beyoğlu, bayramdan sonra çalışma temposunu artırarak ihtiyaç duyulan diğer mahalle, sokak ve caddeleri de asfaltlayarak yerleşim yerlerini sıcak asfalt hizmeti ile ihya etmeyi planladıklarını kaydetti. Başkan Beyoğlu, ”Göreve geldikten sonra hayata geçirdiğimiz asfalt plent tesisinde üretmeye başladığımız sıcak asfalt ile yerleşim yerlerini asfaltlayarak ilçemizde asfalt sorunu olan yer bırakmayacağımıza dair milletimize söz vermiştik. Bu sözün gereği olarak yolumuza devam ediyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın emir ve talimatları, milletimizin manevi desteği ve dualarıyla daha çok hizmet üretmeye kararlıyız” ifadelerini kullandı.

Bu haber 607 kez okundu.
Bağlar - 12:38 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.