Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Sakarya Caddesi esnafının ‘Tam Kapanma’ mağduriyeti

Bağlar - 1 Mayıs 2021 11:52 A A

Bağlar İlçesi Sakarya Caddesi Esnaf Derneği Başkanı Emel Nursel Örnek, 17 günlük ‘Tam kapanma’ döneminde esnafların yaşayacağı mağduriyete ve zincir marketlerin haksız rekabetine vurgu yaptı.

Sakarya Caddesi Esnaf Derneği Başkanı Emel Nursel Örnek, 17 günlük kapanma sürecinde esnafların yaşayacağı muhtemel sorunları değerlendirdi. Örnek, yetkililerden alınan kararların gözden geçirilmesini talep etti.

“ESNAFIN BAYRAMDA KAPALI OLMASI CİDDİ EKONOMİK PROBLEMLERE YOL AÇAR”

Örnek, Sakarya Caddesi esnafının bayramda kapalı kalmasının ciddi ekonomik problemlere yol açtığına dikkat çekerek, “Bizler Sakarya Caddesi Esnaf Derneği olarak caddemizde bulunan 500’e yakın esnafımızla birlikte sektörel olarak tüm bölgede özelikle giyim ve ayakkabı sektörüne yönelik hizmet vermekteyiz.  Cadde esnafı olarak tüm yıl boyunca bayramlara büyük umut bağlarız, çünkü bayrama kısa bir süre kala bizim bölgede ciddi bir alışveriş potansiyeli vardır. Bu genel olarak bölgemizin bir kültürüdür ve şuan bayram arifesindeyiz. Yani genelde aileler cadde esnafından bayramlarda çocuklarını giydirirler, alışverişlerini yaparlar. Onun için birçok esnafımız bayram için ürün aldı ve borçlandı. İş yerlerini ürünle dolduran esnaf tam kapanmadan dolayı şuan çaresiz bir durumda” dedi.

“ÜRÜNLERİ ELİNDEN KALAN ESNAF BÜYÜK MAĞDURİYET YAŞIYOR”

Kapanmayla birlikte bütün ürünleri ellerinde kalan esnafın büyük mağduriyet yaşadığını ifade eden Emel Örnek, “Böyle bir durumda esnafımız çekini ödemesini nasıl yapacak? Bununla ilgili esnaflar büyük bir tedirginlik içindedir. Bu da yetmezmiş gibi birde üstüne üstlük zincir marketlerde bütün ürünlerin satılmasının haksız rekabete yol açması sorunu da var. Esnafımızı etkileyen zincir marketlerde ayakkabı ve hazır giyim malzemeleri de satılıyor.17 günlük süreç içerinde sadece gıda ve temizlik ürünleri satan işyerleri açık kalması gerekiyor. Zincir marketlerin gıda ve temizlik malzemesi hariç satış yapması büyük bir haksızlık ve zülümdür. Alınan kararların mutlaka gözden geçirilmesi gerekiyor. Özelikle esnafın yaşadığı ciddi sorunlara rahatlatıcı çözümler üretilmesini talep ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Bu haber 860 kez okundu.
Bağlar - 11:52 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.