28° Açık
  • EURO 6.64
  • DOLAR 5.82

SGK’dan SİDER’e İstihdam teşvikleri bilgilendirmesi

Diyarbakır - 5 Şubat 2019 11:18 A A

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Diyarbakır İl Müdürlüğü, Diyarbakır’daki önemli Sivil Toplum Kuruluşlarını ziyaret ederek istihdama yönelik teşviklerle ilgili bilgi vermeye devam ediyor.

İŞKUR ve SGK Teşvikleri hakkında bilgilendirme toplantısı, bu kez Diyarbakır’ın en aktif sivil toplum kuruluşları arasında yer alan Sur İş Adamları ve Toptancıları Derneği’nde yapıldı. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Diyarbakır İl Müdürü Reşat Merttir, teşviklerle ilgili katılımcılara ayrıntılı bilgi verdi ve sorularını cevaplandırdı.

SİDER Üyelerine yönelik düzenlenen toplantıda ilave istihdam teşvikleri hakkında bilgilendirme yapan Merttir, SİDER’in Diyarbakır için önemli bir STK olduğunu ifade ederek, “Sur İş Adamları ve Toptancıları Derneği (SİDER) Başkanı Şükran Yılmaz ve üyelerine yönelik 2019 yılında uygulamaya konulacak olan teşvikler ve yapılacak diğer çalışmalarla ilgili bilgi verdik. Teşviklerden yararlanmanın temel şartı İŞKUR’a kayıtlı istihdam olması gerekiyor ve ilave istihdamda asgari ücret desteğinin devam edeceğiz, faydalanmak için mutlaka İŞKUR’a giriş yapılarak, teyit edilmesi gerekiyor” dedi.

YILMAZ: “KANAYAN YARAMAZI İŞSİZLİK”

Üyelerine ve yönetimine karşı yapılan ziyaret ve verilen seminerden dolayı teşekkür eden Sur İş Adamları ve Toptancıları Derneği (SİDER) Başkanı Şükran Yılmaz ise, “Özellikle istihdama yönelik teşvik ve desteklerin bilinirliğinin arttırılmasının önemli olduğunu düşünmekteyiz. Ülkemizde işsizlik çok var en büyük kanayan yaramız işsizliktir bu ziyarette  inşallah esnafımıza  faydalı olacağına eminim. SGK Diyarbakır İl Müdürü Reşat Merttir beyefendi ve ekibine çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu. 

Kalabalık bir katılımla gerçekleşen toplantı SİDER üyelerinin teşviklerle ilgili sorularının cevaplandırılmasıyla sona erdi.

Bu haber 565 kez okundu.
Diyarbakır - 11:18 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.