36° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

‘Soğuk baklava’ zehirledi!

Diyarbakır - 29 Aralık 2019 15:17 A A

Diyarbakır’da aynı iş yerinden satın aldıkları tatlıdan yedikten sonra rahatsızlanan 60 kişi hastanelere başvurdu. Gıda zehirlenmesi şüphesiyle tedavi altına alınanlar arasında bulunan bir çocuğun hayati tehlikesi sürüyor.

Diyarbakır’da dün akşam saatlerinde aralarında çocuk ve yetişkinlerin bulunduğu onlarca vatandaş, bir tatlı zinciri işletmesinde yedikleri soğuk tatlıdan dolayı mide bulantısı, ishal ve kusma şikayeti nedeni ile Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, Selahattin Eyyübi Devlet Hastanesi ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi acil servisine başvurdu.

1 ÇOCUĞUN HAYATİ TEHLİKESİ DEVAM EDİYOR

Farklı semtlerde oturan 60 kişi, sabaha karşı, karın ağrısı ve mide bulantısı şikayetleriyle hastanelere başvurdu. Rahatsızlanan kişilere acil servislerde serum ve oksijen tedavisi uygulandı. 4’ü taburcu edilirken, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde tedavisi süren 1 çocuğun hayati tehlikesinin bulunduğu belirtildi.

Olayla ilgili Cumhuriyet Savcılığının talimatıyla araştırma yapan polis, rahatsızlanan kişilerin dün aynı iş yerinden satın aldıkları tatlıları tükettiklerini belirledi. İş yerindeki tatlılardan numune alınırken, olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Bu haber 5860 kez okundu.
Diyarbakır - 15:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.