28° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Eski AK Partili Kurt: “İddialarımın arkasındayım”

Diyarbakır - 28 Aralık 2019 23:37 A A

Eski AK Parti milletvekili Abdurrahman Kurt, Diyarbakır’da kamu görevine talip olanlardan rüşvet alındığını, bunun için bir rayiç de belirlendiğini öne sürmüştü.

Abdurrahman Kurt’un iddiasına göre Devlet Su İşleri’ne girmek isteyenlerden 80 bin lira, havaalanında silahlı güvenlik görevlisi olmak isteyenlerden 22 bin lira rüşvet alınıyor.

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Süleyman Serdar Budak iddialar üzerine yaptığı açıklamada, Kurt’u iddialarını ispat etmeye çağırdı.

KURT BİLDİKLERİNİ İL BAŞKANI’NA AKTARDI

Haberin ardından iki isim bir telefon görüşmesi yaptı. Kurt, bütün duyumları ve bilgileri İl Başkanı Budak’a aktardığını söyledi. Parayı alan da veren de suçlu olduğu için, iki tarafın da konuşmadığını, bu nedenle bu tür bir olayın ortaya çıkarılmasının zaman alacağını ifade etti. Kurt, asıl mağdur olanların hak ettiği halde kadroya giremeyenler olduğunu söyledi.

İddiasının arkasında duran Kurt, Diyarbakır kamuoyunda da bunların herkes tarafından bilindiğini, kendisinin de olayın takipçisi olmayı sürdüreceğini söyledi.

Bu haber 1944 kez okundu.
Diyarbakır - 23:37 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.