29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Son kullanma tarihi geçmiş beyaz et ürünleri ele geçirildi

Bağlar - 26 Ocak 2021 10:08 A A

Bağlar Belediyesi gıda denetim ekiplerinin ilçe genelinde gerçekleştirdiği kontrol ve denetimlerde, son kullanma tarihi geçmiş olan beyaz et ürünleri tespit edilerek imha edildi. Pandemi sürecinde vatandaşın sağlığını korumak için yoğun gayret sarf ettiklerini belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, “Denetimlerimizi sıklaştırarak devam ettireceğiz ” ifadelerini kullandı.

Bağlar Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde görev yapan gıda denetim ekipleri, pandemi sürecinde halkın sağlığını korumak için hijyen denetimlerine devam ediyor. İlçe genelinde gerçekleştirilen kontrol ve denetimlerde bazı işyeri ve imalat yerlerinde son kullanma tarihi geçen, hijyen kurallarına uyulmayan beyaz et ürünleri tespit edildi. Tavuk ve tavuk ürünlerinden oluşan çok sayıda bozulmuş et, ekipler tarafından el konularak imha edildi. Vatandaşların sağlığını hiçe sayan işyerleri hakkında ilgili yasa maddeleri gereğince yasal işlem uygulandı.

“HERKESİN HİJYEN KURALLARINA UYMASINI İSTİYORUZ “

Herkesin hijyen kurallarına uyarak sağlıklı gıdaları vatandaşa sunmasını istediklerini belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, “Sağlık ve hijyen her şeyden önce gelir. Herkesten buna uymasını istiyoruz. Ekiplerimizin denetimleri büyük bir gayret ve titizlikle devam edecektir ” ifadelerini kullandı.

Bu haber 610 kez okundu.
Bağlar - 10:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.