33° Parçalı az bulutlu
  • EURO 6.50
  • DOLAR 5.74

Temelli: ‘Biz terörist değiliz, HDP’liyiz’

Bismil - 27 Mart 2019 18:43 A A

Bismil’de yağmur ve doluya rağmen miting alanını terk etmeyen binlere seslenen HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, “Farklılıklarımızı siyasete alet edenlere çok güçlü bir cevap vereceğiz. Sandıkta cevap vereceğiz. Hep birlikte sandığa gideceğiz, sandıktan barış çıkacak, HDP çıkacak, demokrasi çıkacak.Biz terörist değiliz, HDP’liyiz” dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, seçim çalışmaları kapsamında Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde mitinge katıldı. Kalabalık bir konvoyla hareket eden HDP heyeti, ilçe girişinde davul zurna eşliğinde karşılandı. Yağmur ve doluya rağmen Newroz alanında bir araya gelen binlerce kişi halaya durdu.

Alanda, halk şemsiye ve brandaların altına sığındı. Alandan ayrılmayanları HDP Bismil Belediye Eşbaşkan Adayları Gülşen Özer ve Orhan Ayaz halkı selamladı. HDP Milletvekilleri ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan Adayı Hülya Alökmen’in de katıldığı mitingde, “HDP halktır halk burada” sloganları yükseldi. HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli’nin halkı selamlamasıyla coşku doruğa çıktı.

“BİZ TERÖRİST DEĞİLİZ, HDP’LİYİZ”

Ülkeyi 17 yıldır AK Parti iktidarının yönettiğini belirten Temelli, “Bu ülkeyi 17 yıldır siz yönetiyorsunuz. 17 yıl sonra ülkenin geldiği hale bakın. Şimdi dönmüş Kürtlere diyor ki ‘defolun gidin.’ Hiçbir yere gitmiyoruz. Burası bizim vatanımız, burası bizim yurdumuz. 31 Mart’ta sandığa gidiyoruz, siz iktidardan gidiyorsunuz. Bize terörist diyor. Biz terörist değiliz, HDP’liyiz. HDP halktır, halk burada! Bize dinsiz, imansız diyor, edep yahu edep! Biz asla dini siyasete alet etmedik, etmeyeceğiz de. Kürt’üyle-Türk’üyle, Alevi’siyle-Sünni’siyle, bütün farklılıklarımızla yan yanayız. Farklılıklarımızdan güç alıyoruz. Farklılıklarımızı siyasete alet edenlere çok güçlü bir cevap vereceğiz. Sandıkta cevap vereceğiz. Hep birlikte sandığa gideceğiz, sandıktan barış çıkacak, HDP çıkacak, demokrasi çıkacak” diye belirtti.

Bu haber 528 kez okundu.
Bismil - 18:43 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.