Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Vergi borçlarının yeniden yapılandırılması için son başvuru 31 Aralık!

Diyarbakır - 20 Aralık 2020 16:09 A A

Diyarbakır Vergi Daire Başkan V. Ramazan Yaşar, vergi borçlarının ödenmesinde büyük kolaylıklar sağlayan ve 31 Aralık 2020 tarihinde sona erecek olan yapılandırma kanunundan yararlanmaları için çağrıda bulundu.

Yaşar yaptığı yazılı açıklamada, 17 Kasım 2020 tarihli ve 31307 sayılı resmi gazetede yayımlayarak yürürlüğe giren 7256 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırması ile bazı kanunlarda değişiklik yapılması kanun ile ilgili başvurular 17 Kasım 2020 tarihinden itibaren elden, posta ve internetten alınmaya başlanmış olup, bu başvuruların 31 aralık 2020 tarihine kadar devam edeceğine işaret etti.

Mükelleflerin ve vatandaşların vergi borçlarının ödenmesinde büyük kolaylıklar sağlayan yapılandırma kanunundan yararlanmaya davet eden Yaşar, şöyle dedi:

“Ancak tüm dünyada yaşanan covid-19 pandemisi nedeniyle vatandaşlarımızın başvuru ve ödemelerini internet ortamında yapmasını ve başvurularını son güne bırakmamalarını önemle tavsiye ediyoruz. Mükelleflerin başvuru yapmak amacıyla vergi dairelerine/malmüdürlüklerine gelmeleri halinde yığılmalar olmakta, işlem yapmak için beklemek zorunda kalmalarından dolayı da sağlık açısından riskler oluşturmaktadır. Bu itibarla  covid-19 pandemisi nedeniyle vatandaşlarımızın sağlıklarının riske edilmemesi amacıyla, başvuruların www.gib.gov.tr adresinde yer alan interaktif vergi dairesi uygulaması üzerinden elektronik ortamda ya da posta yoluyla yapılması, ödemelerin de kredi kartı veya banka kartı ile interaktif vergi dairesi üzerinden veya anlaşmalı bankalar aracılığı ile ödeme yöntemlerinin tercih edilmesi hususunu tekrar hatırlatmak isteriz”

Bu haber 718 kez okundu.
Diyarbakır - 16:09 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.